piątek, 18 września 2020

e mur duchow 300dpi kopiaOjciec Silvie jest kierowcą autobusu, ale jego prawdziwa pasja to historia Wielkiej Brytanii. W trakcie letniego urlopu zabiera żonę i nastoletnią Silvie na obóz antropologiczny, którego uczestnicy odtwarzają życie w epoce żelaza wraz ze wszystkimi niedogodnościami.

Obóz ma charakter naukowy, jednak zaciętość i bezkompromisowy charakter ojca Silvie sprawiają, że przeradza się on w spektakl dominacji mężczyzny nad rodziną. Pasja staje się obsesją, która prowadzi do ślepej wiary w konieczność praktykowania dawnych rytuałów, nawet za cenę ludzkiego życia.
Sarah Moss powraca do tematu rodzicielstwa, odkrywając jego mroczną stronę oraz wciąż niesłabnącą siłę patriarchatu. Bezradność ofiar miesza się z ich niewypowiedzianym pragnieniem buntu. A pytanie o sprawiedliwość rozbrzmiewa na równi z uznaniem dla literackiego talentu Moss.

e mur duchow 300dpi

„Niesamowita opowieść… Jednocześnie niepokoi i porusza”. „The Times”

 

Sarah Moss

Urodziła się w Glasgow, dorastała w okolicach Manchesteru, a studiowała w Oxfordzie.

Jest autorką siedmiu powieści, m.in. Nocne czuwanie, Między falami, Signs for Lost Children i Bodies of Light. Jej książki nominowany były do Women’s Prize for Fiction, RSL Ondaatje Prize czy Wellcome Book Prize. Spędziła dwa lata jako wykładowczyni akademicka w Reykjavíku, a swoje doświadczenia opisała w książce non-fiction Names for the Sea: Strangers in Iceland.

W swojej twórczości często porusza temat rodzicielstwa, płci i podziału obowiązków w XXI wieku.

LOGO wydawnictwo poznanskie