czwartek, 28 maja 2020

9 osobowy minivanInnowacyjna podróż z Brzegu i Lewina Brzeskiego do 58 miejscowości - prosto spod drzwi domu

Hoper, innowacyjna forma podróżowania, z której skorzystało już ponad 55 tys. pasażerów teraz dostępna jest także dla mieszkańców Brzegu i Lewina Brzeskiego.  W tym międzymiastowym transporcie to pasażer, a nie przewoźnik wskazuje dokładny adres rozpoczęcia i zakończenia podróży. Brzegowianie mogą wybrać się w podróż Hoperem do 58 małych i dużych miejscowości w Polsce.

Wygodnie i precyzyjnie do celu

W przeciwieństwie do przewoźników autobusowych czy kolejowych, Hoper nie jest ograniczony regularnymi miejscami zatrzymania, w postaci konkretnych przystanków. Określone są jedynie obszary i pory kursowania, a miejsca rozpoczęcia i zakończenia podróży są każdorazowo wcześniej określane przez pasażera. Może to być dom, hotel, pensjonat, sanatorium, miejsce pracy czy inna, dowolna lokalizacja.

Wsiadanie i wysiadanie jest możliwe w każdej, nawet bardzo małej miejscowości znajdującej się w obrębie trasy. Ostateczna godzina odjazdu spod wskazanego przez pasażera adresu jest potwierdzana SMS-em. Flota wygodnych i szybkich 9-osobowych minivanów umożliwia realizację kursu w standardzie taksówki i zasięgu autobusów dalekobieżnych. Pasażerowie docierają do celu szybko i wygodnie – bez przesiadek i dźwigania bagaży. - Obrazowo można powiedzieć, że Hoper jest jak międzymiastowa współdzielona taksówka, oferuje pasażerom komfort jazdy samochodem w cenie biletu komunikacji publicznej – przedstawia Hubert Czapla, Dyrektor Marketingu firmy Hoper.

Przejazdy “od adresu do adresu” dostępne dla mieszkańców Brzegu i Lewina Brzeskiego

W tym roku Hoper zwiększył ponad trzykrotnie liczbę tras, obejmując swoimi połączeniami wszystkie województwa w Polsce. Wśród nowych tras, jedna przebiega przez Brzegu i Lewina Brzeskiego, których mieszkańcy mogą wybrać się w innowacyjną podróż Hoperem do 58 małych i dużych miejscowości. Pierwsza trasa prowadzi prowadzi z Wrocławia przez Katowice i Kraków do sanatoryjnego zagłębia w Busku-Zdroju i Solcu-Zdroju. Dla mieszkańców Brzegu i Lewina Brzeskiego może być szczególnie cenna, ze względu na zlokalizowanym na nim atrakcje turystyczne Wrocławia, Krakowa i Wieliczki oraz parki rozrywki: chorzowskie wesołe miasteczko Legendia i Energylandię w Zatorze. Mieszkańcy Brzegu i Lewina Brzeskiego mogą zatem wybrać się w podróż Hoperem zarówno na Dolny Śląsk, jak również zwiedzić Śląsk, Małopolskę i Świętokrzyskie.


- Mamy świadomość że jest to jeszcze wciąż mały krok wobec dużego zapotrzebowania pasażerów. Stale prowadzimy analizy rynkowe, co pozwoliło nam w tym roku podjąć decyzję o uruchomieniu 9 nowych tras. O każdej kolejnej możliwości podróży informujemy naszych pasażerów na stronie internetowej www.hoper.pl oraz w mediach społecznościowych. - powiedział Paweł Bak, Dyrektor Operacyjny firmy Hoper.

Planowanie tras od adresu do adresu uwzględnia cieszące się największym zainteresowaniem przejazdy do miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. Wyjeżdżający w celach rekreacyjnych bardziej są skłonni do zrezygnowania z wyjazdu własnym samochodem, a alternatywna do Hopera komunikacja publiczna okazuje się uciążliwa przy dłuższych podróżach. Dla niektórych osób ta nowa usługa jest tak naprawdę jedynym sposobem bezpośredniego przejazdu na wakacyjny wypoczynek. Wśród pasażerów korzystających z Hopera nie brakuje też osób podróżujących w celu odwiedzenia krewnych, znajomych, dojazdu do pracy czy wizyty u lekarza.

Dla seniorów i rodzin z dziećmi

Hoper stara się ułatwić dostęp do usługi zróżnicowanej grupie odbiorców. Dzięki współpracy z serwisem e-podróżnik.pl, licznymi biurami podróży i siecią saloników prasowych, pasażer może dokonać zakupu online, telefonicznie, bądź też w jednym z ponad 1000 stacjonarnych punktów sprzedaży. Infolinia Hopera jest dostępna całą dobę, 365 dni w roku, pod numerem 22 269 20 82.

- Nowoczesna forma komfortowych przejazdów "od drzwi do drzwi" największym zainteresowaniem cieszy się wśród seniorów. Osoby starsze doceniają nie tylko wygodę podróży, ale również uczynność kierowców. W gronie pasażerów nie brakuje również studentów, osób w średnim wieku czy rodzin z małymi dziećmi - wskazał Hubert Czapla, Dyrektor Marketingu firmy Hoper. - Dla takich klientów udostępniamy foteliki dla dzieci o wadze 9-36 kg oraz podstawki przewozowe dla starszych dzieci. Samochód jest również przystosowany do montażu fotelików dla małych dzieci (poniżej 9 kg).

Obsługa klienta odbywa się bardzo sprawnie, co potwierdzają liczne opinie pasażerów.  - Nie byłam tak do końca przekonana czy wszystko będzie ok. Po raz pierwszy korzystałam z tego rodzaju usługi i nie znałam tej firmy. Okazało się, że usługa została wykonana w sposób bardzo profesjonalny. Dzień wcześniej otrzymałam sms z potwierdzeniem adresu, godziny wyjazdu i przyjazdu na miejsce oraz imieniem i numerem telefonu kierowcy. Punktualnie o godzinie 6-ej samochód był pod moimi drzwiami. - komentuje pani Ewa z Torunia.

Marka Hoper pojawiła się na rynku w 2018 r. Za sukcesem projektu stoi firma Teroplan S.A., właściciel popularnego serwisu e-podróżnik.pl. To dzięki jej zapleczu technologicznemu Hoper zbudował elastyczny system zarządzania sprzedażą oraz samymi przewozami, co w efekcie umożliwiło efektywne planowanie przejazdów, jak i dostosowanie oferty cenowej do warunków rynkowych. Do tej pory z krajowych przejazdów „od adresu do adresu” skorzystało już ponad 55 tys. osób, zarówno z dużych miast, jaki i wielu małych miejscowości. Usługa jest obecnie dostępna we wszystkich województwach.

Trasa wiadaca przez Brzeg

 

logotyp Hopera