niedziela, 05 grudnia 2021

polnocny sabat 300dpiDalia to dyplomowana zielarka i właścicielka modnej, warszawskiej klubokawiarni Aria. Dzieli swój czas pomiędzy pracę, przyjaciół i brata Branka, który jest jej jedyną rodziną.

 

 

 

Na początku października podczas pracy na stanowisku archeologicznym na Ślęży Branko przepada bez śladu. Tydzień później Dalia znajduje w swojej skrzynce pocztowej tajemniczy przedmiot z notatką prowadzącą do antykwariatu w centrum Warszawy. Gdy poznaje właściciela antykwariatu, Radowoja, oraz jego młodszego brata Teowoja, jej życie z dnia na dzień się zmienia. To od nich dowiaduje się, że jest słowiańską Zaklinaczką i wywołuje klątwę, która od tysięcy lat dziesiątkuje Sabat. W dodatku tym razem pojawia się na świecie o sto pięćdziesiąt lat za wcześnie, burząc tym samym rytm wszechświata. Łowca tylko czekał na tę okazję.


Choć Dalia dotychczas nie wiedziała nic o swoich umiejętnościach, gotowa jest zrobić wszystko, aby uratować Sabat przed zagładą. Odkrywa też, co łączy ją z Teo – mężczyzną, obok którego nie potrafi przejść obojętnie, a z którym w każdym poprzednim wcieleniu ginęła od ostrza Łowcy. Czy tym razem uda im się stawić czoła niebezpieczeństwu?

 

 

 

Agnieszka Sorycz

 

Z wykształcenia i zawodu marketerka filmowa, z pasji opowiadaczka historii. Warszawianka, nowoczesna słowianka, fanka nocnych obserwacji nieba. Inspiruje ją zarówno energetyczna miejska przestrzeń, jak i ziołowe łąki. Bardzo lubi szperać w historii, mitach i legendach. W wolnych chwilach, których ma ultramało, szwenda się po praskich uliczkach z muzyką w słuchawkach. W torebce, oprócz miliona niezbędnych rzeczy, zawsze nosi czytnik, na którym kolekcjonuje książki w gatunku od Sasa do Lasa.

 

 

Północny sabat

Autorka: Agnieszka Sorycz

Seria: Na skraju burzy

Dane podstawowe

Data premiery: 2021-09-29

ISBN: 9788366981393

 

logotypy grupa wyd poz nw plus zygzaki 6ff91f63 14d4 4e50 9412 1ba44cd89968

 

 

 

Dodaj komentarz

promocja side