sobota, 24 sierpnia 2019

Projekt ochrony Trwają prace w ramach projektu ochrony różnorodności biologicznej na obszarach parkowych i wodnych.

Trwają prace w ramach projektu pn. „Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach parkowych i wodnych na terenie Gminy Brzeg i Gminy Lewin Brzeski”. Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak odwiedził miejsce prac na terenie Gminy Brzeg w środę, 20 lutego br. Planowany całkowity koszt realizacji tego projektu wyniesie 4.697.196,07 złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to kwota 1.938.481,91 złotych. Wartość projektu na terenie Gminy Brzeg to 3.099.198,05 złotych, z czego dofinansowanie z UE to 995.595,78 złotych. Projekt realizowany jest przez Gminę Brzeg w partnerstwie z Gminą Lewin Brzeski i Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu.

 

Elementy projektu, które realizowane będą przez Gminę Brzeg:


I. Ochrona obszarów parkowych.
1. Ochrona in situ nietoperzy na terenach parkowych (budki dla nietoperzy na terenie Plant miejskich i Parku Wolności).
2. Wykonanie układu komunikacyjnego wokół stawu na terenie Parku Wolności w Brzegu wraz z elementami małej architektury.
3. Przebudowa układu komunikacyjnego wokół zbiornika od strony ul. Armii Krajowej na terenie Parku Centralnego w Brzegu.
4. Wykonanie układu komunikacyjnego na terenie Parku nad Odrą oraz skweru przy Placu Bramy Wrocławskiej w Brzegu wraz z elementami małej architektury.


II. Ochrona obszarów wodnych.
1. Staw w Parku Wolności
a) Budowa podczyszczalni przed zastawką wlotową. Układ oczyszczania ma na celu usunięcie zawiesin substancji ropopochodnych oraz skuteczne oczyszczenie wody przed wlotem do stawu.
b) Wykonanie nasadzeń roślin wodnych na stawie.
c) Wykonanie rurociągu łączącego zbiornik przy ul. Kusocińskiego z Rzeką Kościelna polegającego na budowie odcinka kanalizacji deszczowej zlokalizowanego przy ul. Kochanowskiego w Brzegu.
d) Inwentaryzacja rybostanu w zbiorniku.

 

Nie masz uprawnień do komentowania