niedziela, 19 maja 2024

samoobrona Collage FotorW sobotę, 2. grudnia, w 39. miastach Polski rozpoczęła się II edycja ogólnopolskich, prowadzonych przez wojsko, bezpłatnych szkoleń dla kobiet z technik samoobrony. Zajęcia inauguracyjne odbyły się również w 1. Brzeskim Pułku Saperów.

Podczas sobotnich zajęć instruktorzy z 1 pułku saperów zaprezentowali kursantkom wszystkie techniki, które zostaną zrealizowane podczas cyklu szkoleniowego.
Przyjęcie postawy obronnej w przypadku agresji zewnętrznej, uwalnianie się z uchwytu, obrona przed kopnięciem, duszeniem i uderzeniem, to tylko przedsmak tego z czym zostaną zapoznane szkolone w trakcie realizacji zajęć praktycznych.

 

Nie zdążyłaś zapisać się na szkolenie z samoobrony? Nic straconego! Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do 8. grudnia!


KOORDYNATOR REGIONALNY DS. SAMOOBRONY KOBIET
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W BRZEGU
tel. 261 637 756
wkubrzeg.rzecznik@ron.mil.pl
wkubrzeg@ron.int.pl

 

Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu na kurs wystarczy okazać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w szkoleniu oraz o posiadaniu indywidualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków.

Najbliższe zajęcia praktyczne w 1 Brzeskim Pułku Saperów ?przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 6 odbędą się:
15.12.2017r., godz. 17:45
18.12.2017r., godz. 17:45

 

ZAPRASZAMY!

***

Celem projektu Samoobrona Kobiet jest popularyzacja systemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie i utrwalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.
Samoobrona Kobiet to program 10 bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z sytuacji napotkania napastnika nastawionego do zastosowania wobec nich przemocy fizycznej.
Projekt realizowany jest od 2. grudnia 2017 roku do 21. kwietnia 2018 roku w 46 obiektach wojskowych i wybranych wyższych uczelniach wojskowych w: Białymstoku, Bielsku-Białej, Brzegu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Czerwieńsku, Gdyni, Gołdapi, Giżycku, Gliwicach, Grudziądzu, Hrubieszowie, Kielcach, Kościelisku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łasku, Łodzi, Malborku, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Słupsku, Sulechowie, Szczecinie, Śremie, Świdwinie, Świętoszowie, Toruniu, Ustce, Warszawie, Wrocławiu, Zamościu i Zegrzu.
Kolejne zajęcia będą odbywać się dwa razy w miesiącu, na przełomie roku 2017 i 2018 w terminach ustalonych z uczestniczkami na pierwszych zajęciach.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem uczestnictwa w zajęciach. Regulamin, wykaz obiektów szkoleniowych i dane kontaktowe do zapisów dostępne są na stronie: www.mon.gov.pl w zakładce „Projekty”, „Samoobrona Kobiet II edycja”, „Lokalizacja i zapisy”.

 

Oficer Prasowy WKU w Brzegu

Ewa Nowicka-Szlufik

Nowiny na pasku