sobota, 04 maja 2024
piractwo-komputeroweW imieniu firmy Microsoft przedstawiamy komentarz przedstawiciela firmy Krzysztofa Janiszewskiego - osoby zajmującej się ochroną własności intelektualnej w Microsoft - do ogłoszonej dzisiaj, zakończonej sukcesem akcji Policji w Opolu dotyczącej nielegalnego rozpowszechniania materiałów objętych ochroną praw autorskich.


Zgodnie z komunikatem Komendy Wojewódzkiej w Opolu, w ramach ogłoszonej właśnie akcji Policja współpracowała z firmą Microsoft oraz Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej z Warszawy (Motion Pictures Association) i firmą Lege Artis Service.
 
Poniżej znajdziecie Państwo wypowiedź przedstawiciela Microsoft dotyczącą tej sprawy:
 
"Policja coraz intensywniej i skuteczniej prowadzi działania zmierzające do ograniczenia procederu dystrybuowania nielegalnego oprogramowania oraz innych materiałów podlegających ochronie własności intelektualnej. Tylko w ostatnich miesiącach mieliśmy możliwość poznania szczegółów akcji przeprowadzonej przez stołecznych funkcjonariuszy, którzy zatrzymali ponad 2 tysiące nielegalnych kopii oprogramowania o łącznej wartości ponad 1,2 miliona złotych. Głośna była też sprawa postawienie zarzutów handlarzom z Torunia, którzy na aukcjach internetowych sprzedawali pirackie kopie programów komputerowych o wartości blisko 1 mln złotych. Wyniki tych działań są coraz bardziej widoczne dzięki czemu obserwujemy, że w Polsce rośnie świadomość skali problemu piractwa i równolegle spada społeczna akceptacja tego procederu.
 
Microsoft od zawsze stara się wspierać Policję, organizacje pozarządowe i inne zaangażowane w walkę z piractwem instytucje w walce o przestrzeganie praw autorskich tak było również w przypadku ogłoszonej dzisiaj, zakończonej sukcesem, akcji Policji z Opola. Musimy pamiętać, że nielegalne oprogramowanie, filmy, gry i inne pliki ściągane z Internetu, z niesprawdzonych, nielegalnych źródeł stanowią ogromne zagrożenie dla naszej prywatności, danych ale również dla naszego majątku. Mam nadzieję, że takie informacje jak ogłoszona dzisiaj akcja opolskiej Policji skłonią osoby trudniące się udostępnianiem i dystrybucją nielegalnego oprogramowania i innych materiałów naruszających prawo autorskie do zrezygnowania z tego rodzaju praktyk. Warto dodać, że zatrzymania w Prudniku i w Brzegu to początek szeroko zakrojonych działań wymierzonych w dystrybutorów nielegalnych treści"
mówi Krzysztof Janiszewski zajmujący się ochroną własności intelektualnej w Microsoft.

Nowiny na pasku