sobota, 23 października 2021
emilka_s.jpgKrzysztof Dzienniak w przeddzień Wigilii wręczył mamie sześcioletniej Emilki Tokarczyk z Brzegu dokument od niemieckiej firmy farmaceutycznej Bayer, dzięki któremu dziewczynka otrzyma protezę ręki.W mieszkaniu państwa Tokarczyków obecny był także burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński (przekazał Emilce pamiątki miejskie) oraz Iwona Ziobrowska – Kowalik (kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta).

    Krzysztof Dzienniak słynie z niekonwencjonalnych akcji charytatywnych. Po pomoc dla Emilki do niemieckiego Leverkusen szedł miesiąc na szczudłach.

    Przypomnijmy, że kilka miesięcy wcześniej Krzysztof Dzienniak pomógł innej małej brzeżance – Marcie Kociubi, która w wypadku kolejowym straciła nóżki. A Krzysiek zdobył dla niej (i dwójki innych dzieci) pieniądze od najbogatszego Polaka – Jana Kulczyka, do którego dojechał kosiarką.

    Wcześniej Krzysztof Dzienniak zdobył pieniądze na pomoc dla dzieci od samego Billa Gatesa, do którego firmy dotarł na rolkach. Jak zapowiada Krzysiek, planuje już kolejną spektakularną akcję, ale na razie nie chce zdradzać jej szczegółów.

Sławomir Mordka
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Brzegu{moscomment}

Komentarze   

 
# Gość 2006-01-03 23:12
Krzysiek robi kawał porządnej roboty, a taki Burmistrz trzemający władze i kasę miejską daje "pamiątki miejskie" i pcha się do zdjęcia.
Jaka w tym zasługa Burmistrza, ze Emilka otrzyma pomoc od Bayera? :sigh: Czy nie lepiej by brzmiało, że Emilka otrzyma pomoc od Miasta? Wtedy "pamiątki miejskie" miały by jakiś sens
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gość 2006-01-04 00:43
Zgadzam się z przedmówcą. Giertych przed kamerką dał dzisiaj jednej matce "becik" ale dwie pozostałe matki na sali nie dostały nic. Burmistrz mógłby zrobić coś więcej dla dzieciaków. Ciekawe ile rzuci dla Świątecznej Orkiestry Jurka Owsiaka (tak z potrzeby serca a nie dla gazet). :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gość 2006-01-04 14:10
Brzeg to miasto cieni ludzie tu smutni i nijacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Gość 2006-06-18 14:48
miałam okazje poznać krzyśka.Byłu nas w szkole w Brzegu.I gdyby nie to pewnie bym o nim nie ułyszala.No,coż ...chyba nie ja pierwsza i ostatnia powiem,ze krzysiek to facet z glowa na karku.Gdyby było na swiecie więcej ludzi podobnych do niego,było by o wiele lepiej.To co on robi jest godne pochwały.Ma w sobie tyle energi i pomysłów...tylk o patrzec jak znowu wpadnie na jakisś pomysł.Podziwia m go i życze mu wytrwałości w tym co robi,bo nie jest łatwo w dzisiejszych czasach trafic do ludzkich serc.Jemu sie udało.Krzyś,trz ymam za Ciebie kciuki,a takrze za te osoby którym pomogłeś.Mam nadzieje,że spełnią sie wasze marzenia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Dodaj komentarz

Nowiny na pasku