poniedziałek, 27 czerwca 2022
sejm.jpgŻadnemu ze startujących do ław parlamentu polskiego brzeżan nie udało się uzyskać mandatu poselskiego.

Frekwencja w powiecie brzeskim wyniosła 35.39%

Prezentujemy wyniki głosowania w podziale na komitety wyborcze





Sejm
Oddano 24953 głosów

1Komitet Wyborczy Ruch Patriotyczny                                     316      1.27
2Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy                                    67      0.67  
3Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin                               2515    10.08  
4Komitet Wyborczy Partii Demokratycznej-demokraci.pl           442      1.77  
5Komitet Wyborczy Socjaldemokracji Polskiej                          908      3.64  
6Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość                            6035    24.19  
7Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej                 2491      9.98  
8Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP                      5635    22.58  
9Komitet Wyborczy Polskiej Partii Narodowej                            53      0.21  
10Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego            1762      7.06  
12Komitet Wyborczy Platformy Janusza Korwin-Mikke              423      1.70  
15Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej     3973    15.92  
18Komitet Wyborczy Narodowego Odrodzenia Polski                100      0.40  
19Komitet Wyborczy Wyborców "Mniejszość Niemiecka"            133      0.53  


Senat
Oddano głosów 25806

1CHMIELEWSKI Jarosław Marian                    10471        42.04
2CIECIERSKI Ryszard                                    7023        28.20 
3CZERWIŃSKI Jerzy                                      1749          7.02 
4FIGAS Zbigniew                                          3864         15.51
5GRABOWSKI Bolesław                                 6163         24.75
6GRODECKA-KLUSIK Barbara Ewa                     870          3.49
7KAROL Teresa                                            2239          8.99
8KLEPACZ Apolonia Weronika                        2829         11.36
9KOSAK Bruno                                               505          2.03
10PIERZYŃSKI Jacek                                     1991          7.99
11PIRÓG Maciej                                           1995          8.01
12RUDA Marek Janusz                                   389           1.56
13RUTKOWSKA Elżbieta Jadwiga                    3016         12.11
14SANOCKI Janusz Antoni                              917           3.68
15SCHWEDA Rudolf                                       363           1.46
16STANKALA Franciszek                                 290            1.16
17SZTELIGA Jerzy                                       1399            5.62
18ŚLIWA Józef Andrzej                                3680          14.78
19WACH Piotr                                             5021          20.16


{moscomment}

Dodaj komentarz

Nowiny na pasku