niedziela, 03 lipca 2022

MROT KamperemPoMazowszu 1Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła kolejną letnią akcję promocyjną #KamperemPoMazowszu, która podczas wakacji obejmie swoim zasięgiem ponad 40 atrakcji turystycznych i wydarzeń na Mazowszu na trasie liczącej kilka tysięcy kilometrów.

 

 

 

 

Wakacyjne relacje z naszych wojaży będą na bieżąco pojawiały się w mediach społecznościowych m.in. www.Facebook.com/ModaNaMazowsze, aby informować gdzie najlepiej wybrać się kamperem lub z przyczepą i czego realnie można spodziewać się na miejscu.

 

W okresie ciągłego zagrożenia pandemią COVID-19 kampery cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, dzięki swej mobilności i możliwościom zapewnienia bezpiecznej podróży i noclegu, poza zatłoczonymi kurortami. Pokazanie takich kameralnych miejsc na Mazowszu i promocja spędzania urlopu w Polsce to jeden z celów przedsięwzięcia.

 

Dodatkowo w ramach akcji będą gromadzone materiały do pierwszego na Mazowszu przewodnika caravaningowego. Odwiedzenie campingów, pól dla kamperów i zebranie informacji o dostępnej tam ofercie i infrastrukturze będzie swoistą diagnozą i punktem wyjścia do opracowania mazowieckiego turystycznego produktu caravaningowego.

 

Partnerami akcji są nowi członkowie MROT:


Wypożyczalnia kamperów KoKo Kamper


Warszawskie Centrum Caravaningu – Szerokiej Drogi

 

Na wakacyjnej trasie wyprawy znajdą się m.in. następujące miejsca:


– Zamek Liw i Węgrów, Dwór Mościbrody i Siedlce, Farma Iluzji, Jeruzal i gmina Mrozy,
– Winnica Dwórzno, Muzeum Pułaskiego i Warka, rzeka Pilica, Puszcza Kozienicka,
– Radom, Szydłowiec, Mszczonów i Termy Mszczonów,
– Żyrardów, Żelazowa Wola, Brochów, Sanniki,
– Pojezierze Gostynińskie, Płock, Muzeum Wsi Mazowieckiej i Sierpc,
– Zamek w Ciechanowie i Ciechanów, Torus i Opinogóra,
– Kadzidło i Wach, Zamek w Pułtusku i Pułtusk, Zalew Zegrzyński,
oraz m.in. imprezy:
– Wino i Oliwa w Winnicy Dwórzno, Targi Misja Kampinos, 700 Lecie Warki.

 

W każdym z odwiedzanych miejsc udostępniane są odwiedzającym mapy i przewodniki po Mazowszu oraz magazyn Moda na Mazowsze. Całość akcji jest przygotowana i realizowana przez zespół MROT.

 

 

ttg dziennik turystyczny 240

 

 

 

Dodaj komentarz