piątek, 03 maja 2024

D. Kondrajczak w akcji  w kasku czerwonymW dniach 7-9 marca 2014r. w Ciechanowie odbył się Puchar Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów w Taekwon-do I.T.F.

Organizatorem Pucharu był Klub Matsogi Ciechanów i Polski Związek Taekwon-do. ?Celem zawodów było wyłonienie szerokiej Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów przed Mistrzostwami Europy w Riccione we Włoszech oraz wyłonienie pierwszych ośmiu finalistów w każdej konkurencji do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. ?W związku z powyższym turniej ten miał bardzo mocną i liczną obsadę - startowało w nim 267 zawodników i zawodniczek z 36 klubów. Poziom sportowy zawodów - dobry. Trzeba przyznać, że dało się odczuć presję selekcji do kadry, jaką mieli zawodnicy pretendujący do Reprezentacji Narodowej. Wiele pojedynków miało bardzo dynamiczny charakter, z podkreśleniem dynamiczny a nie taktyczny.

K. Wodiany I m-ce walki kat. do 75kg

od lewej stoją trener Z. Semp  D. Kondrajczak K. Wodiany J. Jaracz i Prezezs PZTKD T.Łoboda

Od lewej stoją: trener Z. Semp, D. Kondrajczak, K. Wodiany, J. Jaracz i prezezs PZTKD T. Łoboda

Klub ?Centrum Taekwon-do I.T.F." z Wrocławia reprezentowało trzech zawodników trenujących w fili Klubu w Brzegu w Zespole Szkół Ekonomicznych: Kacper Wodiany, Dorian Kondrajczak i Jan Jaracz. ?Nasz najbardziej utytułowany zawodnik w Klubie, Kacper Wodiany, aktualny Mistrz Świata, zgodnie z oczekiwaniem nie zawiódł i w bardzo dobrym stylu, kolejno pokonując rywali, zdobył Puchar Polski Juniorów zajmując pierwsze miejsce w konkurencji indywidualnych walk mężczyzn w kategorii wagowej do 75 kg.
Dorian Kondrajczak, będący jeszcze juniorem młodszym, wystartował w kategorii wiekowej juniora konkurencji indywidualnych walk mężczyzn w wadze do 62 kg. Dorian pierwszą walkę wygrał, w następnej uległ zwycięzcy kategorii, zawodnikowi z Gdańska. W pojedynkach repasażowych radził sobie nadzwyczaj dobrze, wygrał trzy walki, w czwartej doznał kontuzji kolana i ostatecznie zajął siódmą pozycję. Po długiej przerwie do startów w zawodach powrócił Jan Jaracz, wystartował w kategorii seniorów w wadze powyżej 85 kg. Niestety tych zawodów nie może uznać za udane, gdyż przegrał pierwszą swoją walkę z zawodnikiem z Rybnika i w repasażu uległ zawodnikowi z Dragona Janów.