niedziela, 28 kwietnia 2024

odrabrzegKoszykarki Cukierków Odra zakończyły występy w Final Eight Sure Shot Cup Pucharu Polski. W Gdyni rozegrały dwa spotkania

W ćwierćfinale Odra pokonała koszykarki Dudy Tęczy PWSZ Leszno. Brzeżanki wygrały 82:44 i awansowały do półfinału turnieju. Dla zwyciężczyń 24 punkty zdobyła Amber Watts.

Na drodze do finału stanęła drużyna Wisły Kraków. I po raz kolejny w tym sezonie była to dla naszych zawodniczek przeszkoda nie do przejścia. Brzeżanki przegrały, podobnie jak niedawno w lidze, tym razem wysoko 56:93. Najwięcej punktów dla pokonanych zdobyła Olena Proszczenko 14.

W niedzielnym finale wystąpi zatem krakowska Wisła, a Odrę zobaczymy już tylko w lidze w walce o utrzymanie. Najbliższy mecz za tydzień, 17.03 z zespołem Dudy Tęczy PWSZ Leszno.