niedziela, 12 maja 2024

seniorzy staliMecz dwóch drużyn na szczycie IV ligi pomiędzy Spartą Paczków, a brzeską Stalą zakończył się porażką 1-2 (0-1) brzeżan, którzy spadli na czwarte miejsce.

kulczycki-bartlomiej-929jpgJedyną bramkę dla Stali zdobył w 53. minucie 17-letni junior Bartłomiej Kulczycki (na zdjęciu), który dobił pilkę, wybitą przez bramkarza po strzale Tomasza Rabandy. Gospodarze cały czas prowadzili, po bramkach w 21. oraz w 51. minucie i zapewnili sobie końcowy sukces 2-1 (1-0). W niedzielę 15 września o godzinie 16-ej podopieczni Waldemara Sierakowskiego podejmują w szóstej kolejce u siebie Włókniarza Kietrz (11. miejsce).

W niedzielę na brzeskim stadionie doszło do derby powiatu o mistrzostwo 1. ligi juniorów (U-19), pomiędzy Stalą Brzeg, a Olimpią Lewin Brzeski. Obie drużyny przed rozpoczęciem rozgrywek były zaliczane do faworytów gr. 1. Po zaciętym meczu młodzi stalowcy pokonali sąsiada zza miedzy 2-1 (0-0). Goście objęli prowadzenie w 49. minucie meczu po rzucie karnym, za dyskusyjny faul naszego bramkarza Patryka Bodnika na pilkarzu Olimpii. Wyrównał w 61. minucie Sebastian Kowalik, po "zakręceniu" obrońcami na polu karnym i sprytnym strzale w róg bramki gości. Dziewięć minut póżniej podwyższył na 2-1 dla Stali inny napastnik Piotr Pączek. Stal dobrze zagrała po przerwie, kiedy drużynę wzmocnili: Wojciech Krawców i Bartłomiej Kulczycki, którzy nie mogli wystąpić w całym meczu, ze względu na udział w sobotnim meczu w drużynie seniorów w Paczkowie. Po dwóch kolejkach juniorzy Stali zajmują drugie miejsce w tabeli, za Victorią Chróścice, która jednak ma rozegrany jeden mecz więcej.

Już we wtorek 10 września o godzinie 17-ej podpieczni Bartosza Kowalskiego wystąpią w Dobrzeniu Wielkim z miejscowym TOR-em (ostatnie,13. miejsce w tabeli, ale drużyna ta rozegrała dotychczas tylko jeden mecz).

Nie sprostali również w niedzielę na brzeskim stadionie swoim rywalom z MKS-u Kluczbork juniorzy młodsi Stali o mistrzostwo 1. ligi (U-17), przegrywając 2-5. Była to już trzecia porażka z rzędu podpiecznych trenera Zbigniewa Marca i z dorobkiem trzech punktów plasują się w dolnych rejonach tabeli. W środę, 11 września, młodzi piłkarze wyjeżdzają na trudny mecz do Prószkowa, gdzie spotkają się o godz. 17:00 z miejscową Pomologią - liderem rabeli.