wtorek, 14 maja 2024

seniorzy staliDrugim rywalem Stali podczas przygotowań do nowego sezonu była występująca w dolnośląskiej Lidze Okręgowej Burza Chwalibożyce. Zespół Waldemara Sierakowskiego wygrał 5:1, a bramki zdobywali Tomasz Rabanda i Sebastian Kowalik (po dwie) oraz Bartłomiej Kulczycki.

Pierwsza bramka w meczu padła z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Mateuszu Fabiszewskim. Skutecznym egzekutorem był Tomasz Rabanda. Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej połowie drugi raz dał prowadzenie Stali, bowiem wcześniej goście wyrównali na 1:1. Drugi gol padł po zagraniu z rzutu rożnego. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy, a po niej strzelali już tylko brzeżanie.

Najpierw po dośrodkowaniu Damiana Michalaka trafił 17-letni Bartłomiej Kulczycki, a kolejne dwa gole dołożył o rok starszy Sebastian Kowalik. To były zawodnik drużyny juniorów Stali, który ostatnio występował w Victorii Dobrzyń. Jego pierwsza bramka padła po dwójkowej akcji z Tomaszem Raczyńskim, a druga po błędzie bramkarza rywali.

Stal Brzeg ? Burza Chwalibożyce 5:1 (2:1)
Bramki dla Stali: Tomasz Rabanda 2, Sebastian Kowalik 2, Bartłomiej Kulczycki
Stal: Marcin Raczkowski ? Dawid Schie, Piotr Józefkiewicz, Dawid Kotecki, Łukasz Strząbała, Mateusz Fabiszewski, Damian Michalak, Tomasz Raczyński, Paweł Poterek, Bartosz Nesterów, Tomasz Rabanda oraz Marek Szymocha, Rafał Ożóg, Dominik Sierakowski, Mateusz Ptak, Bartłomiej Jermak, Bartłomiej Kulczycki, Damian Bonar, Sebastian Kowalik. Trener Waldemar Sierakowski.