czwartek, 02 maja 2024

odrabrzegKoszykarki z Brzegu po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu pokonały w Gorzowie AZS 79:78. Punkty na wagę zwycięstwa zdobyła rzutem "za trzy" Olena Proszczenko na trzy sekundy przed końcem meczu

Już pierwsza odsłona tego spotkania pokazała jak będzie wyglądał ten pojedynek. Żadnemu z zespołów nie udawało się uzyskać jakiejś znaczącej przewagi i kwarta nr 1 zakończyła się remisem 20:20.
W drugiej kwarcie oba zespoły doskonale radziły sobie w obronie i trudno było stworzyć dobrą sytuację rzutową.
Na przerwę zawodniczki schodziły przy wyniku 39:39.

Jednak po przerwie lepiej radziły sobie brzeżanki, które narzuciły gorzowskim akademiczkom swój styl gry.   Koszykarki Cukierków uzyskały w tej kwarcie siedmiopunktowa przewagę.

Czwarta kwarta to bardzo zacięta gra z obu stron, która czasem stawała się nazbyt agresywna. Świadczy o tym
fakt, że aż 5 zawodniczek musiało opuścić parkiet za pięć przewinień

Gdy do końca spotkania pozostawały tylko trzy sekundy na rzut zza linii 6.25 cm zdecydowała się Olena
Proszczenko. Nie miała wyjścia bo jej drużyna przegrywała dwoma "oczkami". Ukrainka trafiła i to Cukierki Odra
Brzeg cieszyły się ze zwycięstwa 79:78, a Olena z piątego celnego rzutu za 3 punkty.

Najwięcej punktów dla Odry:  A. Marczewska 16