poniedziałek, 20 maja 2024

pingpongBardzo dobrze spisali się brzeżanie (wychowankowie Zdzisława Grobelskiego) w rozgrywanych mistrzostwach województw dolnośląskiego i opolskiego w tenisie stołowym w kategorii juniorów i młodzików.

W Miliczu - 21 kwietnia grali juniorzy: Michał Galas - UKS Betard Dwunastka i Natalia Bajor - KU AZS UE Wrocław. Michał zdobył zdobył tam 2 tytuły MW (w grze pojedynczej i podwójnej) oraz wicemistrzostwo w grze mieszanej). W Brzegu Dolnym natomiast 14 kwietnia rozegrano drużynowe MW, gdzie Michał wraz z kolegami z UKS Dwunastka zdobyli drużynowe MW. W Miliczu też startowała Natalia, która wywalczyła 2 złote medale (w grze pojedynczej i podwójnej). Michał i drużyna zakwalifikowali się do półfinału strefowego, który odbędzie się 27 kwietnia w Nysie, gdzie będą walczyć o przepustki do Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie (9-12 maja). Natalia i drużyna KU AZS UE ma natomiast zapewniony udział w MP, na podstawie rozstawienia.

Również wyśmienicie spisali się w w Mistrzostwach Województwa Opolskiego bliżniacy Piotr i Paweł Kużmińscy, którzy startowali 13 kwietnia w Dobrzeniu Wielkim w kategorii młodzików. W grze pojedynczej Piotrek został wicemistrzem, a Paweł wywalczył brązowy medal. Ponadto bliżniacy zdobyli srebrny medal w grze podwójnej i wygrali rywalizację drużynową. Piotrek i drużyna UKS Sokolik Niemodlin wywalczyli udział półfinałach strefowych w Nysie (27 kwietnia), gdzie będą walczyć o udział w MP młodzików w Brzegu Dolnym - 3-5 maja. Paweł ma natomiast zapewniony udział w MP na podstawie rozstawienia. W Dobrzeniu startowała jeszcze w kategorii młodziczek Dominika Warzycha, która wraz z koleżankami z UKS Sokolik wywalczyła brąz w rywalizacji drużynowej, 5 miejsce w grze podwójnej i 7 miejsce w grze pojedynczej.