czwartek, 02 maja 2024

odrabrzegKoszykarki Cukierków sprawiły największą niespodziankę 15 kolejki spotkań w ekstraklasie kobiet. Wygrały na gorącym łódzkim parkiecie z ŁKS 61:58 i odniosły trzecie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie

Brzeżanki przegrały pierwszą kwartę 12:21, w drugiej zaczęły odrabiać straty i do przerwy na tablicy widniał wynik 32:30 dla ŁKS.  Decydująca okazała się trzecia odsłona spotkania, wygrana przez nasze zawodniczki 10 punktami. W ostatniej kwarcie ŁKS naciskał, lecz odrobił tylko część strat i ostatecznie przegrał ze świetnie dysponowanymi brzeżankami, zwłaszcza świetną A. Marczewską, która pod tablicami zanotowała 12 zbiórek.

Najwięcej punktów dla Cukierków zdobyły: A. Marczewska 18, M. Babicka 15, O. Proszczenko 12 (4x3)

Dla ŁKS była to dopiero druga porażka w tym sezonie na własnym parkiecie, wcześniej - też 3 punktami - wygrał tam tylko Lotos.