czwartek, 02 maja 2024

odrabrzegW Toruniu koszykarki Nova Trading pokonały brzeskie Cukierki 66:58. O wygranej torunianek zadecydowała druga kwarta wygrana 15:5. Cukierkom nie pomogło 25 oczek A. Marczewskiej

Pierwsze punkty zdobyła Kimberly Williams celnym rzutem z półdystansu, który był niestety jedyną zdobyczą
punktową amerykanki występującej w barwach Odry. Bardzo szybko odpowiedziała na to Dominika Mieszkowska, która perfekcyjnym rzutem za trzy wyprowadziła gospodynie na pierwsze prowadzenie. Druga kwarta była popisem zawodniczek Nova Trading. Raz po raz wyprowadzały skuteczne akcje wieńczone celnymi rzutami Ryan Coleman oraz Beaty Predehl.

Po przerwie brzeskie Cukierki na parkiet wyszły bardzo zmobilizowane. Po kilku skutecznych akcjach w ataku oraz
w obronie zdobyły 9 punktów nie pozwalając toruniankom rzucić żadnego oczka. Do końca meczu obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę. Brzeżanki walczyły, lecz niestety przegrały ostatecznie w Toruniu 58:66.

Dokonano losowania par ćwierćfinałowych Final Eight Sure Shot Cup. W marcu o półfinał walczyć będzie para