sobota, 18 maja 2024
kacper_wodianyW dniach 4 - 7 października 2012 r. w Brighton w Anglii gościli uczestnicy IV Pucharu Świata - największego w tym sezonie turnieju Taekwon-do I.T.F. Do turnieju została zgłoszona rekordowa ilość 1648 zawodników reprezentujących drużyny z 43 krajów, w tym jeden reprezentant Klubu Centrum Taekwon-do ITF z Wrocławia: Kacper Wodiany, podopieczny Zbigniewa Semp VI Dan.

Kacper Wodiany trenujący na co dzień w filii Klubu w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu został powołany na IV Puchar Świata w skład reprezentacji Polski w kategorii wiekowej 12-14 lat. Wraz z kadrą przygotowywał się do startu w Pucharze Świata w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale w dniach 25 września - 2 października 2012 r.
Po zgrupowaniu trenerzy kadry Polski postanowili, że Kacper będzie reprezentował Polskę w następujących konkurencjach: układy indywidualne mężczyzn I DAN, walki indywidualne mężczyzn w kategorii wagowej pow. 60 kg, indywidualne techniki specjalne.

kacper_wodiany

W konkurencji układów indywidualnych mężczyzn zajął miejsce 16 na 65 zawodników startujących w tej konkurencji - wygrał 2 pojedynki (z reprezentantem Anglii, następnie Rumunii) i w 3 przegrał z reprezentantem Finlandii.
W konkurencji walk indywidualnych mężczyzn kolejno pokonał zawodnika ze Szkocji i Uzbekistanu. W półfinale stoczył pojedynek z reprezentantem Rosji. Pojedynek ten obfitował w mocne starcia, ale pod koniec walki Rosjanin zaliczył udane trafienie i wygrał. Ostatecznie Kacper zajął miejsce 3 na 13 zawodników w tej kategorii.

k.wodiany

W konkurencji indywidualnych technik specjalnych mężczyzn, jego skok i przełamanie deski na wysokości 240cm pozwoliło zająć także 3 miejsce (wśród 20 zawodników w tej konkurencji) i zdobyć zarazem brązowy medal.
Jest to kolejny wielki sukces Kacpra Wodianego po udanym starcie na Mistrzostwach Polski w czerwcu tego roku, gdzie także zdobył brązowy medal. Gratulujemy!