niedziela, 19 maja 2024
natbajorW dniach 27-28 sierpnia w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Akademickich Klubów Sportowych w tenisie stołowym. Zawody zgromadziły 96 zawodniczek i zawodników z 10 akademickich klubów, w kategoriach młodzików, kadetów, juniorów i seniorów. W kategorii  juniorek (do 18 lat) i seniorek wystartowała brzeżanka 15-letnia Natalia Bajor.

Natalia wystąpiła w czterech konkurencjach i we wszystkich zdobyła medale: 1 złoty w singlu juniorek; 1 srebrny w deblu seniorek z klubową koleżanką Darią Łuczakowską i 2 brązowe - w singlu seniorek i w mikście w kategorii seniorów, wspólnie z Michałem Dąbrowskim (AZS Politechnika Rzeszów) . W klasyfikacji drużynowej klub Natalii KU AZS UE Wrocław uplasował się na 2 miejscu - 163,5 pkt. Zwyciężył AZS PWSZ Zamość - 198,5 pkt, a 3. miejsce zajęła AZS Politechnika Rzeszów.
Już w czwartek 30 sierpnia brzeżanka udaje się na Maderę, gdzie będzie się przygotowywać w dniach 31 sierpnia - 10 września do Mistrzostw Świata kadetek, które odbędą się w październiku w USA. Przy okazji na tej niewielkiej wyspie na Atlantyku w Funchal wystartuje w ProTour juniorek. Jeszcze przed MŚ Natalia weźmie też udział w drugim zgrupowaniu kadry Europy w Korei Południowej.