piątek, 03 maja 2024
stal_seniorzy_newsW swoim pierwszym występie w klasie wojewódzkiej seniorzy Stali pewnie pokonali 3-0 (3-0) na wyjeździe beniaminka LZS Rudniki. Nasi futboliści mieli szczególnie do przerwy wysoką przewagę. Piłkarze gospodarzy rozpoczęli dość nerwowo, szybko tracili piłkę, a nasi zawodnicy umieli nią "operować" dosyć szybko. Już w 8. minucie Mateusz Mika otrzymał świetne podanie na głowę, lecz nie potrafił skierować z 5. metrów piłkę do siatki gospodarzy.

Kilka chwil później Rudniki przeprowadzają atak na naszą bramkę, ale piłkarze Stali przytomnie odbierają piłkę i przeprowadzają kontrę na bramkę rywali, a Tomek Rabanda zdobywa bramkę dla brzeżan i prowadzimy 1-0. Po tym prowadzeniu piłkarze Stali grali coraz lepiej i już w 20. minucie było 2-0 dla naszego zespołu, gdy jeden z zawodników drużyny gospodarzy, po rzucie rożnym wybił piłkę na 20. metr swojej bramki wprost po nogi naszego piłkarza, a ten kapitalnym strzałem posyła piłkę w samo okienko bramki. To nie był koniec świetnej gry stalowców, gdy po kolejnym rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym sprytem popisał się M. Mika i podwyższył na 3- 0 dla naszego zespołu. Takim też wynikiem zakończył się mecz. Po przerwie gra się wyrównała, a w końcówce meczu zawodnik gospodarzy Kasprzysiak nie wykorzystał rzutu karnego. Po pierwszej kolejce Stal objęła prowadzenie w tabeli. Już w środę 22 sierpnia o godzinie 18:00 Stal podejmuje Skalnika Tarnów, który na inaugurację rozgrywek uległ 0-2 u siebie LZS Kotórz.