piątek, 17 maja 2024
Podajemy komunikaty Brzeskiej Wakacjady 2012 (szczegóły w rozwinięciu)

Brzeska Wakacjada 2012 - Beach BALS (1. turniej) - 5.08.2012

Pierwszy turniej siatkówki plażowej Beach BALS zwyciężył duet Iwo Olewniczak - Maciej Łukasiewicz, który po wygraniu grupy A i meczu półfinałowego, pokonał w finale 2:1 parę Dariusz Kałuziński - Rafał Borowski. Trzecie miejsce zajął zespół grający w składzie Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak.
W pierwszym tegorocznym turnieju wystartowało sześć ekip. Przypominamy, że do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje oraz Final Four, w którym wystąpią cztery najlepsze drużyny z eliminacji.

Grupa A
Igor Grabowski, Tomasz Makarewicz - Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak 0:2 (11:15, 10:15); Igor Grabowski, Tomasz Makarewicz - Iwo Olewniczak, Maciej Łukasiewicz 0:2 (11:15, 10:15); Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak - Iwo Olewniczak, Maciej Łukasiewicz 1:2 (15:11, 7:15, 4:10)
1. Iwo Olewniczak, Maciej Łukasiewicz 2 4 4:1
2. Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak 2 3 3:2
3. Igor Grabowski, Tomasz Makarewicz 2 2 0:4

Grupa B
Dawid Gużda, Mateusz Włodek - Wojciech Krawców, Michał Bober 1:2 (15:17, 15:5, 9:10); Dawid Gużda, Mateusz Włodek - Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 0:2 (13:15, 8:15); Wojciech Krawców, Michał Bober - Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 1:2 (11:15, 15:7, 1:10)
1. Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 2 4 4:1
2. Wojciech Krawców, Michał Bober 2 3 3:3
3. Dawid Gużda, Mateusz Włodek 2 2 1:4

Półfinały: Iwo Olewniczak, Maciej Łukasiewicz - Wojciech Krawców, Michał Bober 2:0 (15:13, 15:9); Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski - Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak 2:0 (15:11, 15:9)

o 5. miejsce: Igor Grabowski, Tomasz Makarewicz - Dawid Gużda, Mateusz Włodek 2:0 (15:8, 15:6)
o 3. miejsce: Wojciech Krawców, Michał Bober - Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak 0:2 (13:15, 11:15)
Finał: Iwo Olewniczak, Maciej Łukasiewicz - Dariusz Kałuziński, Rafał Borowski 2:1 (17:15, 8:15, 10:7)

Brzeska Wakacjada 2012 - Brzeska Letnia Liga Piłkarska (1. turniej) - 4.08.2012

Trzy zespoły wystartowały w pierwszym turnieju Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej. Wygrała ekipa FC Harnasie, która pokonała Siała Baba Mak (2:1) i Panoramę (6:2). Drugie miejsce zajęła drużyna Siała Baba Mak, która oprócz porażki ze zwycięzcami zaliczyła wygrana z Panoramą (7:2).
Panorama, która zajęła w turnieju trzecie miejsce oba mecze rozegrała zaledwie w 4-osobowym składzie. Do końcowej klasyfikacji  fazy eliminacyjnej cyklu wliczane będą jeszcze dwa turnieje, a finał z udziałem czterech najlepszych ekip zostanie rozegrany na końcu sierpnia.

Siała Baba Mak - FC Harnasie 1:2 (1:1)
Bramki: Jakub Madejski - Anna Jagła 2

Siała Baba Mak - Panorama 7:2 (1:1)
Bramki: Dariusz Kałuziński 2, Dawid Gużda 2, Wojciech Krawców, Jakub Madejski, Grzegorz Siciak - Dominik Koziar 2

FC Harnasie - Panorama 6:2 (2:2)
Bramki: Kamil Surdel 3, Dominik Kot 2, Dominik Surdel - Dominik Koziar, Bartosz Nesterów

1. FC Harnasie 2 6 8:3
2. Siała Baba Mak 2 3 8:4
3. Panorama 2 0 4:14