niedziela, 19 maja 2024
odra-logoW sobotni wieczór nasze koszykarki w meczu PLKK przegrały 40-56 (8-15, 11-19, 12-11, 9-11) w Gorzowie z KSSSE AZS PWSZ. Odra już w pierwszej połowie pogrzebała szanse na wygranie tego meczu, kiedy nasze zawodniczki schodziły na przerwę na tablicy widniał wynik 34-19 dla gospodyń.

Choć III kwartę brzeżanki wygrały 12-11, a IV partię przegrały tylko 9-11, to jednak nie było nas stać na zwycięstwo w tym meczu. Tym razem słabszą dyspozycją rzutową wykazały się nasze czołowe koszykarki I. Kochubei i E. Ellis, które w sumie zdobyły tylko 9 punktów. Oba zespoły słabo rzucały z dystansu za 3 punkty (tylko po trzy celne rzuty). Punkty dla Odry zdobyły: J. Starling 12 (1x3), I. Kochubei 7 (1x3), M. Żyłczyńska 6, J. Daniel 5 (1x3), E. Buszta 4, N. Małaszewska, J. Oses i E. Ellis po 2. Grała jeszcze Ż. Kędra.
Trener: W. Czeczuro. Sędziowie: A. Zalewski i A. Roguz. Komisarz zawodów: K. Świerzyński.
W następnej kolejce Odra zagra w sobotę 21 stycznia w Łodzi z Widzewem, który zajmuje o jedno miejsce wyżej (10) od brzeżanek. Wydaje się, że jest realna szansa na pokonanie rywalek.