poniedziałek, 06 maja 2024
odra-logoKapitalne zawody rozegrała w sobotę brzeska Odra w rozgrywkach PLKK. Nasze koszykarki wygrały 68-61 (14-25, 22-14, 16-6, 16-16) w wiceliderem tabeli ROW-em Rybnik!

row_rybnikPoczątek meczu źle wróżył dla gospodyń, gdyż przegrały zdecydowanie I kwartę 14-25, ale póżniej już było wszystko po naszej myśli, choć na przerwę schodziliśmy jeszcze ze stratą 3. punktów. III kwarta to już popis brzeżanek i wygrana 16-6. Trochę nerwowo było w IV kwarcie, gdy rybniczanki zbliżyły się na odległość 4. punktów, ale końcówka dla podopiecznych trenera Wadima Czeczuro okazała się pomyślna. Było to zwycięstwo niespodziewane. ROW Rybnik w sezonie 2010/2011 spadł do 1. ligi, ale klub wykupił "dziką kartę" na start w ekstraklasie w sezonie 2011/2012, wzmocnił skład zagranicznymi zawodniczkami i spisuje się rewelacyjnie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
W Odrze punktowały: Inna Kochubei - 19, Marta Żyłczyńska - 15, Ebony Ellis - 11 i zaliczając tzw. double - double (16 zbiórek), Justyna Daniel - 10, Jessica Starling - 9, Natalia Małaszewska - 3 i Ewelina Buszta - 1. Kolejny mecz Odra rozegra w sobotę 14 stycznia w Gorzowie z KSSSE AZS PWSZ (6 miejsce).

Wieści z futsala:
Niestety, w sobotę futsalowcy Orlika przegrali 1-5 w Gnieźnie z KS. Najbliższy mecz Orlicy rozegrają w niedzielę 15 stycznia o godzinie 18:00 we własnej hali z Kadetem Poznań (10 miejsce).