piątek, 03 maja 2024
odra-logoW późny sobotni wieczór Odra "utonęła" w Brdzie w meczu PLKK. Pomimo, że pierwsze punkty w tym meczu zdobyła Inna Kochubei rzutem zza linii 6.75 i brzeżanki prowadziły 3-0.

Za niedługi czas nasza rozgrywająca znowu rzuciła "trójkę" i było 6-3. Ale, niestety, z upływem czasu było coraz gorzej i po I kwarcie przegrywaliśmy 16-27, zaś na przerwę schodziliśmy z wynikiem 42-50. III kwarta była wyrównana, ale przegraliśmy ją 16-20. W IV odsłonie nasze koszykarki zaczęły nagle odrabiać straty, lecz zabrakło już czasu na zwycięstwo. Ostateczny wynik 89-85 (27-16, 23-26, 20-16, 19-27) dla bydgoszczanek.
Dla brzeżanek punktowały: Inna Koczubei 26 (4x3), Jessica Starling 19 (1x3), Ebony Ellis 15, Marta Żyłczyńska 11 (1x3), Ewelina Buszta 6, Natalia Małaszewska 5 (1x3), Justyna Daniel 3 (1x3). Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Adam Krasucki i Marcin Koralewski. Komisarz zawodów: Ryszard Jabłoński.
W ostatniej kolejce I rundy Odra (12 miejsce) zmierzy się w sobotę 17 grudnia o godzinie 18:00 we własnej hali z Energą Toruń (7 miejsce) i po cichu liczymy na zwycięstwo naszych koszykarek.

Wieści z innych parkietów

Bardzo dramatyczny mecz rozegrali w sobotę u siebie szczypiorniści Orlika w meczu o mistrzostwo II ligi. Do Brzegu przyjechał nie najsilniejszy zespół AZS-u Zielona Góra, który przed tym spotkaniem plasował się w tabeli zaledwie 1 punkt przed nami. Orlicy ulegli jednak rywalom 26-27 (12-12). Bramki dla brzeżan zdobyli: Galar 7, Sendra i Włodek po 5, Orzycki i Krawczyk po 3, Betka 2 i Adwent 1. Orlik rozegrał już wszystkie mecze w I rundzie i uplasował się na 11. miejscu (na 13 drużyn).  Następny mecz odbędzie się już w rundzie rewanżowej u siebie  w sobotę 21 stycznia z Tęczą Kościan (12 miejsce).

Futsalowcy Orlika swój mecz o mistrzostwo 1 ligi grają w niedziele we własnej hali z outsiderem Mazovią Warszawa i liczymy na wysokie zwycięstwo.