sobota, 27 kwietnia 2024

odra-logoCenne zwycięstwo odniosły w niedzielę koszykarki Odry w Poznaniu, pokonując 60-55 (23-21, 12-6, 10-11, 10-22) lokalny MUKS.

Brzeżanki zawiodły w I połowie, którą przegrały 27-35. W III kwarcie, a szczególnie w ostatniej odsłonie, już jednak niepodzielnie dominowały na parkiecie nasze koszykarki. Podopieczne trenera Jarosława Zyskowskiego, który jeszcze rok temu był trenerem Odry, nadal są bez zwycięstwa po 10 kolejce i okupują ostatnie miejsce w tabeli PLKK. Po tym zwycięstwie Odra zajmuje 12 miejsce, a dwa ostatnie miejsca zajmują poznańskie zespoły INEA AZS oraz właśnie MUKS, które to drużyny pokonała Odra.
Dla brzeżanek punktowały: E. Ellis 17, I. Kochubei 12 (2x3), J. Starling 10 (3x3), J. Daniel 12 (2x3), E. Buszta 7 (1x3) i Żyłczyńska 2. Grała jeszcze N. Małaszewska.
Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Damian Ottenburger i Anna Roguz. Komisarz zawodów: Zbigniew Szpilewski.

W sobotę 3 grudnia  o godzinie 18:00 Odra spotka się we własnej hali z Matizolem Lider Pruszków (8 miejsce) i liczymy na zwycięstwo naszych koszykarek.

Wieści z innych parkietów:

Niestety nie udało się w ten weekend naszym Orlikom w  futsalu  i szczypiorniaku.

W 1 lidze futsalu brzeżanie przegrali 2-6 (1-3) z AZS UŚ Katowice. Bramki dla Orlika: Rabanda i Todić po 1. W niedzielę 4 grudnia o godzinie 17:00 brzeżanie (6 miejsce) zagrają w Pyskowicach z Remedium (5 miejsce).                                                                                                                                                                        W II lidze nasi piłkarze ręczni przegrali u siebie 28-31 (12-15) ze Spartą Oborniki Wielkopolskie. Bramki dla brzeżan uzyskali: Sendra 10, Wróbel 7, Betka 5, Galar 4, Cuper i Włodek po 1.
W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w Grodkowie dojdzie do derby powiatu: Olimp (6 miejsce) - Orlik (10 miejsce).