piątek, 03 maja 2024
odra-logoDopiero w siódmym swoim meczu w PLKK Germaz Ekstraklasy koszykarki Odry odniosły pierwsze zwycięstwo nad słabą INEĄ AZS Poznań (ostatnie miejsce).

Ale początek w brzeskiej hali nie był dla nas obiecujący, gdyż do połowy drugiej kwarty prowadziły poznanianki. Jednak druga połowa tej odsłony była piorunująca z naszej strony i brzeżanki wygrały ją wysoko 22-7. Choć brzeskie koszykarki przegrały dwie kwarty w tym meczu, to końcowy wynik był wysoki dla nas.

odranew

Bardzo dobre zawody rozegrała Ebony Ellis (na zdjęciu po prawej), która zdobyła 19 punktów i miała 12 zbiórek, zaliczając tzw. double-double. Ostatecznie Stal wygrała 68-50 (13-18,22-7,20-13,11-12).
Pozostałe punkty dla Odry zdobywały: Ina Kochubei 16(2x3) - (na zdjęciu w środku), Natalia Małaszewska 10, Justyna Daniel 9 (1x3), Jessica Starling 8 (na zdjęciu po lewej) i Marta Żyłczyńska 6 (1x3). Grała jeszcze Ewelina Buszta.
Trener: Wadim Czeczuro. W sobotę 12 listopada o godzinie 17:30 Odra rozegra w Krakowie mecz z Wisłą Can Pack, która jeszcze nie doznała porażki w tych rozgrywkach, a w Eurolidze przewodzi w tabeli.