sobota, 27 kwietnia 2024
torowcyCztery medale zdobyli kolarze z klubu LMGKK ZIEMIA BRZESKA na Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym, które w dniach 9-11 września odbyły się na nowoczesnym torze w Pruszkowie.

Wicemistrzem Polski, w konkurencji scratch został Szymon Godras. Dziewiąty był Andrzej Bartkiewicz, 12. Paweł Pac, 13. Wojciech Pszczolarski, a 20. Wiktor Mrozek. Drugimi wicemistrzami Polski zostali też na dystansie 4000 m na dochodzenie torowcy w składzie: Sz. Godras, Andrzej Bartkiewicz, Wojciech Pszczolarski i Mateusz Majdanik. Drugim wicemistrzem Polski został też Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym. Czwarty medal (brązowy) wywalczył Andrzej Bartkiewicz na dystansie 4000m w kategorii U-23.
Pozostali nasi kolarze uplasowali się poza podium. Drużyna w składzie: Paweł Pac, Dorian Bartkiewicz i Wiktor Mrozek zajęła 5. miejsce w sprincie drużynowym. 5. miejsce też zajął A. Bartkiewicz w wyścigu na 4000 m i był 6. w wieloboju. W wyścigu na 1000 m D. Bartkiewicz był 7, a 9. miejsce zajął P. Pac. Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach poza pierwszą dziesiątką.
Trener Franciszek Moszumański podsumował w rozmowie telefonicznej: Mogło być więcej medali, ale w niektórych konkurencjach naszych kolarzy skrzywdzono (np. A. Bartkiewicz, mając pewny srebrny medal na dystansie 4000 m, musiał jechać jedno okrążenie więcej, w innych konkurencjach tylko pech odebrał nam medal). Franciszek Moszumański żałuje, że w tym sezonie nie mogła wystartować utalentowana kolarka Dominika Żukowska, która na wskutek kontuzji straciła już szansę na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.