sobota, 27 kwietnia 2024
balsMarek Ziomek i Kamil Ziomek z Opola triumfowali w pierwszej edycji Beach BALS - Otwartych Mistrzostwach Brzegu w siatkówce plażowej. W finale pokonali 2:0 Wojciecha Raburskiego i Radosława Majerczyka w setach 21:15, 21:19.

W turnieju wystąpiły cztery najlepsze zespoły w eliminacjach. Wśród nich znalazły się dwie brzeskie ekipy oraz goście z Opola i Lewina Brzeskiego. Najpierw rozegrano dwa półfinały, w których zagrali liderzy eliminacji z czwartą drużyną oraz druga z trzecią. Znacznie bardziej wyrównany był bój Wojciech Raburskiego i Radosława Majerczyka z Adamem i Marcinem Nowakami. W obu setach ci pierwsi byli tylko nieznacznie lepsi. Drugi półfinał zakończył się pewną wygraną Marka i Kamila Ziomków z Opola.

Interesująca walka miała miejsce w meczu o 3. miejsce, gdzie do rozstrzygnięcie potrzebny był tie break. Pierwsze dwa sety oba zespoły wygrywały dość wysoko, ale w decydującym była już wyrównana gra, zakończona ostatecznym zwycięstwem brzeżan - Pawła Sozańskiego i Wojciecha Jędrzejaka. Im przypadło trzecie miejsce, a czwarte pojechało do Lewina Brzeskiego.

Do rozstrzygnięcia finału wystarczyły dwa sety. W pierwszy goście z Opola mieli wyraźną przewagę, ale brzeski zespół w drugiej partii podjął walkę i walczył do końca. Ostatecznie jednak pierwsi mistrzowie Beach BALS wygrali 21:19 i cały mecz 2:0.

bals1

Puchar dla zwycięzców ufundowała firma Team Sport - sklepy sportowe i rowerowe.

Wyniki Final Four Bach BALS 2011

Półfinały
Wojciech Raburski, Radosław Majerczyk - Adam Nowak, Marcin Nowak 2:0 (21:18, 21:19)
Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak - Marek Ziomek, Kamil Ziomek 0:2 (9:21, 12:21)

Mecz o 3. miejsce
Adam Nowak, Marcin Nowak - Paweł Sozański, Wojciech Jędrzejak 1:2 (13:21, 21:11, 14:16)

Finał
Wojciech Raburski, Radosław Majerczyk - Marek Ziomek, Kamil Ziomek 0:2 (15:21, 19:21)