niedziela, 28 kwietnia 2024
btp_stalSeniorzy Stali, którzy walczą o byt w IV lidze znów wygrali ważny mecz. Tym razem pokonali 3-1 (2-1) na własnym stadionie wyżej notowany zespół Sparty Paczków (8 miejsce) i są co raz bliżsi utrzymania się w tej klasie rozgrywkowej.

logo-iv_ligaDo bramki Stali wrócił po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Marek Szymocha. Aż sześciu zawodników brzeskiej drużyny ujrzało żółte kartoniki i w następnym meczu wystąpimy osłabieni bez czterech piłkarzy. Skład drużyny: Szymocha - Józefkiewicz, Strząbała, Mazurkiewicz, Hałas, Krzywda (56'  P. Szczupakowski), Dziura, Mencel, Kruk, Wożniak (85' Wolański), T. Szczupakowski (83' Jakubowski). Trener: Bartosz Kowalski. Strzelcy bramek: 32' Piotr Józefkiewicz, 41' Bartosz Kruk, Bartosz Wożniak. Sędziował: Wiktor Włodarczyk - Opole.
Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki, a Stal ma przewagę ośmiu punktów nad czwartą drużyną ze strefy spadkowej (Śląsk Łubniany - gra dzisiaj mecz tej kolejki w Ligocie Turawskiej z LKS-em, który też walczy o utrzymanie się w lidze). Stal zajmuje obecnie dziewiąte miejsce i już do końca rozgrywek nie poprawi, niestety, swojej pozycji (7. punktów straty do Sparty Paczków). W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 podopieczni Bartosza Kowalskiego podejmują wicelidera tabeli Start Namysłów, który walczy jeszcze o awans do III ligi (ma 5 punktów przewagi nad Polonią Głubczyce na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, a awansują 2 drużyny). W ostatnim meczu 18 czerwca  w sobotę brzeżanie zmierzą się w Brzegu przedostatnim w tabeli Startem Dobrodzień.

logo_juniorzyWażny mecz w 1 lidze juniorów (U-19) wygrali u siebie młodzi Stalowcy w stosunku 4-2 (0-1) z MKS-em Gogolin (4. miejsce). W sobotę w Brzegu oglądaliśmy horror, bowiem do 68 minuty lider tabeli przegrywał  0-2 !. Do tej pory, pomimo olbrzymiej przewagi nic się brzeżanom nie kleiło i było już "cienko". Dopiero ładne, składne akcje pomiędzy 68 i 73 minutą dały nam 3 bramki, a w 85 minucie "dobiliśmy" rywala i uzyskaliśmy czwartą bramkę. Trzeba przyznać, że goście pokazali się z dobrej strony i ich pozycja w tabeli nie jest przypadkowa. Słabiej trochę goście zagrali po przerwie w obronie, gdzie nasi wchodzili na ich przedpole, jak w "masło". Bramki dla Juniorów Stali zdobyli: Wiktor Bardega (68' i 85'), Mateusz Fabiszewski (71') i Przemysław Szczupakowski (73').
Nasi juniorzy na jedną kolejką przed zakończeniem rogrywek liderują i mają 2 punkty przewagi nad Rodłem Opole i 3 punkty nad Oderką. W ostatniej kolejce w sobotę 11 czerwca o godzinie 11:00 podopieczni Zbigniewa Marca zmierzą się w Brzegu z Koksownikiem Zdzieszowice (8 miejsce).

logo-juniorzy_mlodsiDzielnie walczyli w ostatnich dwóch meczach ligi młodsi juniorzy Stali (U-17). W tygodniu przegrali u siebie po walce 2-4 (2-0) liderem Rodłem Opole, prowadząc do przerwy 2-0. Dzisiaj natomiast nasi młodzi piłkarze zremisowali 2-2 (0-0) z inną drużyną z Opola - wiceliderem Oderką. Bramki  w meczu z Rodłem zdobyli: Salak i Krawców, a dzisiaj z Oderką  strzelali: Salak i Kulczycki. Skład brzeżan w niedzielnym meczu: Bodnik (41' Kulczycki) - Pilarczyk (48' Zalewski), Sawicki, Węgłowski, Surdel, Kulczycki, Krawców (60' Bajor), Mykita (63' Kowalczyk), Gutwiński (41' Czerwiński), Kowalik (41' Salak), Jermak, (41' Doliński). Trener: Bartosz Kowalski.
Juniorzy młodsi zakończyli już rozgrywki i zajęli ostatecznie 8. miejsce z dorobkiem 21 punktów, bardzo dobrze radząc sobie w rundzie wiosennej, gdzie uplasowali się na wysokim 5. miejscu z dorobkiem 14 punktów (w jesieni natomiast zdobyli tylko 7 pkt).