niedziela, 12 maja 2024
rakietkaW Drzonkowie k. Zielonej Góry 29 maja odbył się półfinał strefowy młodzików z cyklu Mini Olimpic Games w tenisie stołowym.

W turnieju wzięli udział najlepsi młodzi tenisiści z rocznika 1999 i młodsi, z makroregionu (lubuskie, dolnośląskie, opolskie i śląskie), wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. W półfinale brało udział troje zawodników z UGKS Odra Brzeg: Karolina Pastuszczak oraz bliźniacy Piotrek i Paweł Kuźmińscy (wszyscy urodzeni w 2000 r.). Bliźniacy byli bliscy zakwalifikowania się do finału ogólnopolskiego (awans uzyskało 8 zawodników), który odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w Stroniu Sląskim (dolnośląskie), z udziałem 32 najlepszych dziewczynek i 32 najlepszych chłopców w kraju.

blizniacy_p.p.kuzminscy
Bliźniacy Kuźmińscy

W ostatecznej klasyfikacji brzeżanie uplasowali się na miejscach w przedziale 9-12, a Karolina w przedziale miejsc 17-22. Ale nic straconego, bo będą mieli jeszcze szansę potwierdzić swoje możliwości i uzyskać awans w przyszłym roku, gdyż byli jednymi z najmłodszych uczestników półfinału w Drzonkowie.

W kategorii chłopców wygrał Maciej Kołodziejczyk (KU AZS UE Wrocław), przed Samuelem Kulczyckim (Gorzovia Gorzów Wlkp.) i Wojciechem Zapartem (ŁKS Orzeł Stanica- śląskie). W kategorii dziewczynek wygrała Karolina Januś (MOSiR MOSM Tychy), przed Eweliną Kaszubą (Warta Kostrzyn) i Magdą Kozubek (LZS Victoria Chróścice - opolskie).