poniedziałek, 13 maja 2024
btp_stalCenne zwycięstwo 3-2 (0-1) ze Swornicą Czarnowąsy zanotowali w IV lidze piłkarze Stali. Goście to drużyna, która wciąż walczy o awans do III ligi. Swornica zdecydowanie przeważała w I połowie, co było efektem zdobycia bramki głową przez Kowalczyka. W drugiej odsłonie, to popis brzeżan.

swornica_logoNajpierw Przemek Szczupakowski (na zdjęciu 1) ładnym strzałem z linii 16 metrów  umieszcza piłkę w siatce gości i jest 1-1. Po paru minutach minutach Stal prowadzi już 2-1, kiedy Przemek ponownie zdobywa swoją drugą bramkę z podania Bartosza Kruka. Gospodarze dalej nacierają, kiedy zadają kontrę gościom z inicjatywy Marcina Zajączkowskiego (na zdjęciu 2), a następnie ten podaje do P. Szczupakowskiego, który odgrywa z powrotem do Marcina, który pakuje piłkę do siatki gości. Goście jeszcze się zrywają do ataku i zdobywają bramkę kontaktową, ale na remis zabrakło już czasu. Stal wygrywa 3-2 i znacznie oddala widmo spadku.
p.szczupakowski

m.zajaczkowski
Należy nadmienić, że Stal gra bez kilku podstawowych zawodników (kontuzje, zawieszenia), ratując się juniorami. Do końca rozgrywek pozostało trzy kolejki, a podopieczni Bartosza Kowalskiego mają 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. W sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 Stal podejmuje Spartę Paczków (7 miejsce).

logo_juniorzyNadal świetnie sobie radzą w I lidze juniorzy Stali (U-19), którzy pokonali u siebie 4-0 Odrę Kożle. Bramki dla nas zdobyli : Wiktor Bardega, Patryk Schwarz (karny), Bartłomiej Jermak i Mateusz Wolański (karny) - bramkarz. Do niespodzianki doszło natomiast w Gogolinie, gdzie miejscowy MKS zremisował 1-1 z Rodłem Opole, prowadząc 1-0 do... 98 minuty. Na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek Stal ma do lidera tylko 1 punkt straty. A już we wtorek odbędzie się 28 kolejka, gdzie w Opolu dojdzie derby pomiędzy Oderką, a Rodłem. Nie ukrywamy, że liczymy na potknięcie lidera (porażka lub nawet remis). Wydaje się, że podopieczni Zbigniewa Marca powinni u siebie 31 maja poradzić sobie z Polonią Głubczyce (10 miejsce).

logo-juniorzy_mlodsiW niedzielę przykrej porażki na własnym stadionie doznali juniorzy młodsi (U-17), przegrywając 2-3 (0-1) z Oderką II Opole. Opolanie byłi nieco lepsi w elemencie sztuki piłkarskiej i trzeba przyznać, że wygrali zasłużenie, choć ich pozycja w tabeli tego by nie wskazywała. Obie bramki dla młodych juniorów Stali zdobył Maciej Salak z podań Bartłomieja Kulczyckiego i Maksymiliana Węgłowskiego. Skład Stali: Wolański(41' Mularski) - Pilarczyk, Sawicki, Węgłowski, Surdel, Kulczycki (41' Czerwiński), Bajor (41' Kowalczyk), Gutwiński (60' Durmaj), Mykita (41' Zalewski), Salak (61' Szafrański), Jermak(60'  Doliński). Trener : Bartosz Kowalski. Po 18. kolejce brzeżanie mają 20 punktów i zajmują 7-8 miejsce (wspólnie z Oderką II). Do zakończenia rozgrywekl pozostało brzeżanom  2 mecze: z liderem Rodłem Opole i  wiceliderem Oderką, z którą się spotkamy w Brzegu w niedzielę 5 czerwca o godzinie 11:00.