sobota, 11 maja 2024
btp_stalSeniorzy Stali w miniony weekend w rozgrywkach IV ligi na własnym obiekcie zremisowali 1-1 (0-1) z Polonią Głubczyce. Więcej z gry mieli goście, którzy zajmują 3. pozycję w tabeli, ale naszym futbolistom udało się w II połowie doprowadzić do remisu i uzyskać cenny punkt na wagę złota.

logo-iv_ligaW dalszym ciągu brzeżanie są zagrożeni spadkiem i na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają nad strefą spadkową 2 punkty przewagi. W sobotę podopieczni Bartosza Kowalskiego spotkają się w Brzegu o godzinie 16:00 ze Swornicą Czarnowąsy (4 miejsce).

logo_juniorzyNadal bardzo dobrze spisują się juniorzy (U-19), którzy pokonali pewnie u siebie w stosunku 3-0 Pomologię Prószków i zajmują 2. miejsce w tabeli. Lider Rodło Opole rozgromił natomiast LZS Walce w niespotykanych rozmiarach 16-0!  Liczymy, że Rodło się potknie w meczach z: MKS Gogolin (4 miejsce) i Oderką Opole (3 miejsce). Do zakończenia rozgrywek pozostało 4 kolejki, a podopieczni Zbigniewa Marca muszą dodatkowo wygrać wszystkie spotkania, aby zająć 1 miejsce. W najbliższą sobotę o godzinie  11:00 brzeżanie zagrają w Brzegu z Odrą Kożle, a w Gogolinie miejscowy MKS zmierzy się z Rodłem.

logo-juniorzy_mlodsiDzisiaj na własnym stadionie juniorzy młodsi Stali (U-17) - 7 miejsce - zremisowali 2-2 (2-0) z MKS-em Kluczbork (5 miejsce). Młodzi brzeżanie zagrali dobrze do przerwy, zdobywając bramki ze strzałów Kowalika (20 min) i Salaka (26 min.). MKS przeważał natomiast w II połowie, zdobywając 2 bramki, które gościom dały remis. IBD Stal Brzeg wystąpiła w składzie: Wolański - Surdel, Mykita, Sawicki, Pilarczyk (51' Zalewski), Czerwiński (50' Doliński), Kulczycki, Gutwiński (76' Kowalczyk), Świątkiewicz (72' Bajor), Kowalik (58' Durmaj), Salak (70' Jermak). Trener: Bartosz Kowalski.
W niedzielę 29 maja o godzinie 11:00 młodzi juniorzy podejmują Oderkę II Opole (8 miejsce).