wtorek, 14 maja 2024
odra-logoCCC Polkowice był zdecydowanym faworytem w meczu z Odrą Brzeg w ramach rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy PLKK. Spotkały się bowiem stare firmy, ale przed tym meczem polkowiczanki były liderkami w tabeli, a brzeżanki zajmowały przedostatnie 12 miejsce.

mks_polkowiceSpotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gospodyń w stosunku 82-58 (22-8,21-22,23-15,16-13). Mecz bez historii, może tylko warto odnotować, że nasze koszykarki wygrały 22-21 II kwartę.
Brzeżanki grały w następującym składzie: Xenia Stewart 19, Aysha Jones i Marta Żyłczyńska po 13, Ilona Mądra 7, Monique Alexander 4, Justyna Daniel 2, Natalia Tajerle, Jagoda Oses, Ewelina Buszta. Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Piotr Pastusiak i Karina Pełka. Komisarz zawodów: Jerzy Żelaszkiewicz.
Następny mecz  nasze koszykarki rozegrają w Brzegu w sobotę 26 lutego o godzinie 18:00 z Matizolem Lider Pruszków (4 miejsce).

orlik_logoNiestety, również Orlik przegrał swój mecz o mistrzostwo II ligi w piłce ręcznej. W Komprachcicach doszło do derby Opolszczyzny, gdzie miejscowy OSiR pokonał 25-22 (15-8) naszych szczypiornistów. W zasadzie brzeżanie przegrali mecz już do przerwy i późniejsza pogoń nie przyniosła powodzenia nawet na osiągnięcie remisu. Dobrze bronił w naszej drużynie Marcin Stefaniszyn, który ochronił zespół (szczególnie po przerwie) od wyższej porażki. Mecz był bardzo nerwowy i obfitował w liczne wykluczenia, a Alan Cuper z naszej drużyny pod koniec meczu musiał opuścić boisko (za 3 kary po 2 minuty). Orlicy  przegrali zasłużenie, a liczne straty piłek i tzw. "kroki" nie pomogły nam tym razem w odniesieniu zwycięstwa z sąsiadem w tabeli.
W sobotę 26 lutego nasi szczypiorniści zmierzą się w Brzegu z przedostatnią drużyną II ligi Zagłębiem II Lubin i powinniśmy w tym meczu zainkasować 2 punkty.