niedziela, 28 kwietnia 2024
odra-logoNie udała się wyprawa brzeskiej Odry do Torunia na mecz koszykówki Ford Germaz Ekstraklasy z miejscową Energą (6 miejsce w tabeli). Nasze koszykarki przegrały zdecydowanie 59-77 (12-19,11-28,16-21,20-9).

katarzynkiJak widać, decydującą dla przebiegu meczu była II kwarta, w której ulegliśmy wysoko 11-28. Zanosiło się więc na wysoką porażkę brzeżanek, gdy po III odsłonie przegrywaliśmy już 39-68, ale dobra gra w IV kwarcie uchroniła nas od blamażu i ostatecznie zmniejszyliśmy rozmiary porażki.
ayshy_jonesOdra wystąpiła w następującym składzie: A. Jones 17 (na zdjęciu), M. Gawrońska 10, M. Alexander i X. Stewart po 8, E. Buszta 7, N. Tajerle, M. Żyłczyńska i J. Daniel po 3, J. Oses i A. Teklińska. Trener: Wadim Czeczuro. Sędziowali: Tomasz Kudlicki i Robert Zieliński. Komisarz: Jarosław Czeropski. Kolejny mecz nasze koszykarki rozegrają już w środę 26 stycznia z Lotosem w Gdyni (4 miejsce w tabeli).

orlik_logoBardzo dobrze natomiast spisali się szczypiorniści Orlika, którzy w sobotę wysoko pokonali we własnej hali SPR Nową Sól (ostatnie miejsce w tabeli) w stosunku 28-17 (14-9). Bramki dla brzeżan rzucali: Dawid Podgórski 7, Kacper Szmal 6 (brat słynnego Sławomira, który tak wspaniale broni na MŚ w Szwecji), Piotr Sendra 5, Bartosz Galar 3, Konrad Betka 2, Przemysław Mikoda 2, Mateusz Szewczuk 2, Marcin Orzycki 1. Trener: Paweł Pietraszek. W najbliższą sobotę 29 stycznia dojdzie w Grodkowie do derby powiatu, pomiędzy miejscowym Olimpem (6 miejsce w tabeli), a Orlikiem (11 miejsce w tabeli).