sobota, 18 maja 2024
stal_brzeg_herbBardzo efektownie zainaugurowali nowy sezon piłkarski w IV lidze nasi piłkarze. W sobotę podopieczni trenera Janusz Dziury pewnie pokonali 3-0 (2-0) w Łubnianach tamtejszy Śląsk.

Już w 10. minucie, po podaniu z prawej flanki, kapitan drużyny Mariusz Świtoń pokonał bramkarza gospodarzy Tomasza Staronia. Na 2-0 w 43. minucie podwyższył bramką do "szatni" Jarosław Hraca. Gdy wydawało się, że do końca spotkania wynik nie ulegnie zmianie, w 90. minucie pięknym lobem Wojciech Tatara ustalił wynik meczu na 3-0. Zdobywcy bramek na zdjęciach wraz z trenerem Januszem Dziurą. Stal przez prawie całe spotkanie posiadała inicjatywę. Gospodarze przeprowadzili w całym meczu może 4 akcje. Po tym zwycięstwie nasi piłkarze objęli przodownictwo w tabeli.

m.switonj.hraca

w.tataraj.dziura

Skład Stali: Szymocha, Strząbała, Józefkiewicz, Kamiński (76. Tarnowski), Mazurkiewicz, Świtoń, Hałas, Tatara, Mencel (80. Kruk), Hraca (71. P. Szczupakowski), Michalak (64. Ożóg). Trener J. Dziura.
Żółte kartki: Piejko - 40. minuta (Śląsk); Tarnowski - 83. minuta (Stal). Sędziował Marcin Bazan (Nysa). Widzów - 150.

Przypomnijmy, że ze względu na odbudowę Stadionu Miejskiego nasi futboliści wszystkie spotkania w rundzie jesiennej rozegrają na boiskach rywali. Już w sobotę 21 sierpnia o godzinie 17. w Lewinie Brzeskim dojdzie do derby powiatu Oimpia Lewin B. - Stal Brzeg.

Portal Miejski brzeg.com.pl gratuluje zawodnikom i trenerowi efektownego zwycięstwa.