poniedziałek, 29 kwietnia 2024
pingpongW dniach 2-5 kwietnia br. w Linzu odbył się Wielki Turniej Wielkanocny „Austrian Youth Championships" w tenisie stołowym. Międzynarodowe Młodzieżowe Mistrzostwa Austrii zgromadziły na starcie ponad 400 młodych zawodników i zawodniczek z 20 krajów Europy oraz Chin, Kanady i Egiptu.

Polskę reprezentowała trzynastoosobowa reprezentacja Dolnego Śląska oraz kilkuosobowa drużyna KS Bronawianki Kraków. W ekipie Dolnoślązaków znalazła się trójka brzeżan: rodzeństwo Natalia i Patryk Bajorowie oraz Michał Galas. Najlepiej z nich spisała się nasza młodziczka Natalia Bajor /na zdj. z prawej/ (KU AZS UE Wrocław), która wspólnie z Martą Chrabąszcz /na zdj. z lewej/ (MKS Rokita Brzeg Dolny) zdobyła złoty medal w grze drużynowej, zwyciężając kolejno w siedmiu meczach!

natalia_i_marta

W finale nasze tenisistki pokonały reprezentantki Belgii w stosunku 3:1. Natalia była najlepszą zawodniczką w tych grach i nie przegrała żadnego pojedynku. Ponadto w grze drużynowej kadetów Patryk Bajor wspólnie z kolegą klubowym Michałem Bańkoszem  (obaj KU AZS UE Wrocław) zajęli 6 miejsce w grze drużynowej, a Michał Galas (LKS Odra Głoska) ze swoim kolegą z klubu Michałem Moczko uplasowali się na 9 miejscu.
W grze pojedynczej Natalia doszła do 1/4 finału i w grze o półfinał została pokonana  1:3, po dramatycznym pojedynku z Finką Annie Kirichenko. Ponadto w grze deblowej nasza zawodniczka, wspólnie z Martą Chrabąszcz, zajęła miejsce w przedziale 5-8, w gronie 64 par.
Należy odnotować, że Patryk w grze deblowej z Michałem Bańkoszem dotarli aż do 1/8 finału (startowało 128 par). Patryk wygrał ponadto turniej Consolation w grze indywidualnej kadetów i zdobył Międzynarodowe Mistrzostwo Linzu. Natomiast turniej główny kadetów wygrał kolega klubowy Patryka - Michał Bańkosz, który w finale pokonał 3-0 Andreasa Levenko z Austrii.