piątek, 29 marca 2024

bajorRodowita brzeżanka Natalia Bajor (reprezentująca KU AZS UE Wrocław) po raz czwarty z rzędu wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w grze pojedynczej!

W finałowym meczu turnieju w Hotelu Arłamów pokonała 4-2 (9-11, 11-7, 11-13, 11-6, 11-5, 11-4)) Katarzynę Grzybowską-Franc (Dojlidy Białystok). Dzięki wygranej w Arłamowie, Bajor awansowała na czwarte miejsce na liście zawodniczek, które najwięcej razy zdobywały tytuł mistrzyni Polski w grze pojedynczej.

Natalia ma na koncie cztery tytuły. Identycznym dorobkiem mogą się pochwalić Xu Jie i Jolanta Szatko-Nowak. Liderką tej klasyfikacji, z jedenastoma zwycięstwami jest Danuta Szmidt-Calińska.

Wcześniej wcześniej wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS ODRA Brzeg wywalczyła też wspólnie z Katarzyną Grzybowską-Franc tytuł Mistrzyni Polski w grze podwójnej, pokonując w finale 3-2 (7-11, 11-6, 6-11, 11-6, 11-3) parę: Roksanę Załomską (AZS UJD Częstochowa) i Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński).

Pingpongistka zdobyła brązowy medal w grze mieszanej, wspólnie z Jakubem Perkiem (Orlicz 1924 Suchedniów), po przegranym pojedynku 2-3 (4,-10, -4, 8,-11) o wejście do finału z parą: Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) i Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

89. Mistrzostwa Polski rozegrano w dniach 26-28 marca.