poniedziałek, 18 stycznia 2021

blkZa nami pierwsze mecze decydujące o końcowej klasyfikacji sezonu. W rywalizacji finałowej bój toczą broniący tytułu, dziesięciokrotni mistrzowie ligi – Allblack oraz KS Pawłów, który ma na swoim koncie jeden triumf w Brzeskiej Lidze Koszykówki.
Od początku pierwszego meczu finałowego przewagę osiągnął KS Pawłów i do końca meczu nie oddał prowadzenia. Ważne jednak było to, by wygrać jak najwyżej i mieć odpowiednią zaliczkę przed rewanżem. Były momenty, że KS Pawłów miał przewagę bliską 20 „oczek”, ale Allblack walczyło o zniwelowanie jej i to im się udało. Mecz zakończył się wynikiem 66:54, co oznacza że w rewanżu jeszcze wiele się może zdażyć.
O miejsca 3-5, systemem każdy z każdym, rywalizują Grabarze, Cotywieszowbasketgraniu i Poczta Polska. W pierwszym meczu CTWOWBG zagrali z Pocztowcami i byli faworytem meczu. Przez długi czas gra układała się po ich myśli, bowiem prowadzili nawet różnicą 16 punktów. W końcówce jednak zagrali dramatycznie, przewaga stopniowo topniała, na 1,6 sekundy przed końcem mieli jeszcze 1 punkt przewagi i byli w posiadaniu piłki, ale strata i faul rywala przy rzucie za 3 punkty dały wygraną 55:53 Poczcie, która tym samym zwyciężyła po raz pierwszy w sezonie.
W drugim meczu tej grupy zmęczeni Pocztowcy nie mogli już nawiązać walki z Grabarzami i przegrali 57:86. O końcowej klasyfikacji w tej grupie zadecyduje ostatni mecz Grabarze – Cotywieszowbasketgraniu.

Finały – 1. mecze
Cotywieszowbasketgraniu – Poczta Polska 53:55 (o miejsca 3-5)
Allblack – KS Pawłów 54:66 (FINAŁ – 1. mecz)
Grabarze – Poczta Polska 86:57 (o miejsca 3-5)

Gracz kolejki: Adam Adamczyk (Grabarze)
Piątka kolejki: Adam Adamczyk (Grabarze), Tomasz Pieszyński (Allblack), Bartosz Wańczyk (Grabarze), Krzysztof Kalinowski (Poczta), Michał Binek (KS Pawłów)

Najlepiej punktujący
1. Tomasz Pieszyński (Allblack) 205
2. Bartosz Wańczyk (Grabarze) 131
3. Adam Adamczyk (Grabarze) 130

Punktacja na gracza sezonu (średni eval, minimum połowa rozegranych meczów)
1. Tomasz Pieszyński (Allblack) 28,8
2. Krzysztof Pachołek (Allblack) 18,4
3. Igor Wolf (CTWOWBG) 18,2

Finały – rewanże (22 kwietnia – niedziela)
Grabarze vs. Cotywieszowbasketgraniu - 16:00 (o miejsca 3-5)
Allblack vs. KS Pawłów - 17:00 (FINAŁ)
Poczta Polska pauzuje

Wyniki i statystyki dostępne są na stronie www.blk.ligspace.pl.