piątek, 29 marca 2024

sport mosir Collage FotorW miniony weekend wystartowała kolejka z brzeskich lig amatorskich rozgrywanych w ramach Otwartych Mistrzostw Brzegu o Puchar Burmistrza – Brzeska Liga Futsalu, dla której to już jest 17. sezon. Swoje kolejne mecze rozgrywały też zespoły występujące w Brzeskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki i Brzeskiej Lidze Koszykówki.

BLF

W minioną niedzielę odbyły się pierwsze mecze 17. edycji Brzeskiej Ligi Futsalu. Tylko dwa zespoły mają na swoim koncie po dwóch kolejkach komplet zwycięstw, to Kaiser i Brzeski Pułk Saperów, obie drużyny jednak zagrały tylko po jednym meczu. Pierwszym liderem w związku z tym jest UKS LO, który dzięki wygranej i remisowi uzbierał 4 punkty, co w tej chwili jest najpokaźniejszym dorobkiem. Pierwszymi liderami w tabeli strzelców są Wojciech Krawców (Expander) i Przemysław Szczupakowski (Kaiser), którzy zdobyli po 4 bramki.
Na starcie nie stawiła się drużyna Rybniosa, ale już od kolejnego terminu zastąpi ich zespół Wolności, a jego zaległe dwa mecze odbędą się 23 i 30 grudnia.

Arczi Team - Wolności przełożone na 30 grudnia
Blok Ekipa - Expander 1:4 (awansem z III kolejki)

1. Wojciech Krawców (Expander) 4 (4+0)
2. Przemysław Szczupakowski (Kaiser) 4 (4+0)

BALS

W III kolejce Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki doszło do meczu na szczycie pomiędzy liderem – 1 Pułkiem Saperów oraz wiceliderem – Herbaciarnią Brzeg. Ci drudzy nie wystąpili jednak w swoim najsilniejszym składzie i od początku byli skazani na „pożarcie”. Doświadczony zespół Saperów pewnie wykorzystał swoją przewagę i wygrał sety do 14 i 12.
Znacznie więcej działo się w meczu pozostałych dwóch ekip, w którym do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie break. Pierwszy set zakończył się łatwą wygraną Kogutów 25:15 i wydawało się, że mecz skończy się po dwóch setach. W drugim jednak od początku prowadzili Amigos i choć rywale kilka razy doprowadzili do wyrównania, to ostatecznie wygrali partię do 17, a po zaciętym trzecim secie zwyciężyli 15:12 i cały mecz 2:1. To była ich pierwsza wygrana w lidze.

4. The Roosters 3 2 2:6

Gracz kolejki: Andrzej Orłowski (1 Pułk)
Szóstka kolejki: Andrzej Orłowski (1 Pułk), Paweł Kaczmarek (1 Pułk), Bartosz Mazepa (Amigos), Łukasz Błoch (Amigos), Marcin Górecki (The Roosters), Jerzy Kaczmarek (1 Pułk), Patrycja Zok (1 Pułk) - libero

BLK

W III kolejce Brzeskiej Ligi Koszykówki oglądaliśmy dwa spotkania o całkowicie innym przebiegu. W pierwszym była walka o wygraną do ostatnich sekund, w drugim pewne zwycięstwo mistrzów BLK.
W meczu Cotywieszowbasketgraniu i KS Pawłów ci pierwsi prowadzili niemal przez całe spotkanie, ale nie potrafili uzyskać przewagi, która pozwoliłaby im spokojnie kontrolować przebieg gry. Przed rozpoczęciem ostatniej kwarty to było 7 punktów, które szybko zostały odrobione przez KS Pawłów. Lider ligi ostatecznie wyszedł na prowadzenie i nie dał już sobie odebrać zwycięstwa.
W meczu Allblack – Poczta Polska faworytem byli obrońcy mistrzowskiego tytułu, a brak kilku czołowych graczy w zespole Poczty sprawił, że zwycięstwo Allblack było niemal pewne. Jak się później okazało, niespodzianki nie było, faworyci wygrali pewnie i bardzo wysoko. Na czele tabeli utrzymał się zespół KS Pawłów.