środa, 24 kwietnia 2024

macz gwiazd BLK Collage FotorW sobotę 4 czerwca o godzinie 20:00 na Kompleksie Boisk Orlik 2012 przy ulicy Słowiańskiej 18 rozpoczęły się zmagania związane z Meczem Gwiazd Brzeskiej Ligi Koszykówki.

Śmiało można powiedzieć, że tegoroczne spotkanie miało wszystko czego oczekuje się od tego typu wydarzeń – złamana obręcz, zwycięstwo wysokiego zawodnika w Skills Challenge idąc wzorem z NBA i niesamowity come back w samym Meczu Gwiazd.

Zacznijmy jednak od samego początku. Na pierwszy rzut poszedł konkurs Skills Challenge, a więc konkurencja, w której gracze muszą wykazać się wszechstronnością umiejętności koszykarskich. Konkurs odbył się na identycznych zasadach jak tegoroczny w NBA, a więc mieliśmy w finale pojedynek małego gracza z wysokim. W eliminacjach niskich zawodników najlepszy okazał się być Maciej Stępień, który pozostawił w tyle Jakuba Konstańciuka oraz Łukasza Marciniaka. Z kolei wśród wysokich brylował Wojciech Raburski, pokonując Michała Kucharskiego i Igora Wolfa. W finale szans swojemu przeciwnikowi nie pozostawił Wojciech Raburski, który wykonał to zadanie w niespełna 20 sekund! Tym samym, podobnie jak w NBA, zwycięzcą okazał się gracz wysoki.

Następnie planowaliśmy rozpocząć po krótkich rozgrzewkach obydwu ekip samo spotkanie. No właśnie planowaliśmy, bo niestety wyszło inaczej, gdyż podczas trwania rozgrzewki złamana została obręcz i musieliśmy pilnie zmienić miejsce naszej dalszej rozgrywki. Z pomocą przyszedł nam Pan Przemysław Kiełtyka, który zgodził się abyśmy przenieśli się na salę I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, za co serdecznie mu dziękujemy!

Zanim jednak się przenieśliśmy to zdecydowaliśmy się rozegrać jeszcze na drugim koszu konkurs Rzutów za 3 punkty. Startowało w nim ośmiu zawodników, z czego trzech przechodziło, po serii eliminacyjnej, do finału. Trzeciego uczestnika finałów musiała wyłonić dogrywka, z której zwycięsko wyszedł Wojciech Raburski, trafiając więcej trójek niż Jakub Konstańciuk. W finale wydawało się, że zwyciężyć powinien doskonale dysponowany w eliminacjach Maciej Stępień (25/30 punktów w serii eliminacyjnej), ale stało się inaczej, ponieważ trafił na godnego siebie rywala – Dawida Turkowskiego, który wyszedł z tej batalii zwycięsko. Trzecie miejsce przypadło Wojciechowi Raburskiemu.

Po przeniesieniu się na salę I LO rozpoczęliśmy zmagania Meczu Gwiazd: Biali vs Czarni. Początkowo mecz przebiegał pod dyktando Białych, w szeregach których prym wiódł duet Tomasz Pieszyński – Łukasz Marciniak. W efekcie tego przewaga Białych nad Czarnymi w drugiej partii wynosiła nawet 16 oczek – 41:25. Ostatecznie na przerwę obydwa zespoły schodziły, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 41:32 dla Białych.

W przerwie meczu odbył się Konkurs Wsadów do kosza. Do tej konkurencji zgłosiło się sześciu zawodników. Do finału były jednak tylko dwie przepustki. Do samego końca niesamowicie zacięty bój toczyło o nie trio Wojciech Raburski – Tomasz Pieszyński – Igor Wolf. Zdaniem jury, w skład którego wchodzili: Ryszard i Monika Dzwonek oraz Tomasz Kubiak, do finału przeszło dwóch pierwszych, ale różnice pomiędzy nimi wynosiły zaledwie jeden punkt! W finale lepszy był Wojciech Raburski, który otrzymał od jury 32 punkty, a Tomasz Pieszyński zgromadził ich 25.

Po przerwie przyszła pora na drugą połowę Meczu Gwiazd. W niej w pościg za rywalami rzucili się gracze Czarnych. Jak się okazało był on bardzo udany, gdyż po trzech kwartach Biali wygrywali już tylko 62:60!

W czwartej kwarcie obydwa teamy szły łeb w łeb. Na niespełna 20 sekund do końca meczu punkty na remis dla Czarnych zdobył Maciej Głowacki. Trójkę na miarę wygranej równo z syreną rzucał w ekipie Białych Jakub Konstańciuk, ale okazała się ona nieskuteczna i dogrywka w Meczu Gwiazd BLK stała się faktem!

Jednak w niej losy meczu obróciły się o 180 stopni i to Czarni narzucili swoje warunki gry, dzięki czemu to właśnie oni mogli świętować ostatecznie zwycięstwo w Meczu Gwiazd Brzeskiej Ligi Koszykówki, wygrywając 91:85!

Do tego zwycięstwa drużynę w czarnych koszulkach poprowadził duet Tomasz Kubiak – Michał Kucharski, który dał łącznie swojej ekipie 49 punktów!

Po zakończeniu spotkania organizatorzy wręczyli nagrody za wygrane konkursy, a także MVP Meczu Gwiazd BLK, którym okazał się być Michał Kucharski – zdobywca 24 oczek oraz pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników tegorocznego Meczu Gwiazd BLK.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji tego wydarzenia – w szczególności sędziom stolikowym (Jarosław Staśkiewicz i Michalina Krocz), a także wszystkim uczestnikom za ciekawe widowisko oraz zgromadzonym kibicom.

Do zobaczenia przy kolejnych tego typu imprezach!!!

BIALI – CZARNI 85:91 po dogr. (19:14, 22:18, 21:28, 16:18, d. 7:13)
Biali: PIESZYŃSKI Tomasz 32, MARCINIAK Łukasz 18, RABURSKI Wojciech 12, STĘPIEŃ Maciej 9 (1x3), KONSTAŃCIUK Jakub 8 (2x3), WAŃCZYK Bartosz 4, DZWONEK Ryszard 2.
Czarni: KUBIAK Tomasz 25 (7x3), KUCHARSKI Michał 24, TURKOWSKI Dawid 14 (4x3), GŁOWACKI Maciej 14, BINEK Michał 12, FEDOROWICZ Arkadiusz 2, PROKOP Adam 0.