czwartek, 06 sierpnia 2020
Zbliżała się godz.22, kiedy cały świat, a zwłaszcza Polska zamarła w milczeniu. Właśnie dotarła do wszystkich wiadomość, iż o godz. 21.37 zmarł Papież Polak - Jan Paweł II.
60 tysięcy wiernych z całego świata, w tym wielu Polaków, odmawiało w sobotę wieczorem na Placu św. Piotra różaniec w intencji Jana Pawła II, kiedy przyszła wiadomość o śmierci papieża. "Stało się" - powiedział krótko po zakończeniu Apelu Jasnogórskiego metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak do tłumów zgromadzonych w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej.

 

Papieża opłakuje cała Polska. Biją dzwony kościelne. Zatrzymały się samochody. Wierni wychodzą z domów, by w kościołach modlić się w intencji zmarłego Jana Pawła II.

Dwadzieścia pięć minut niósł się nad Krakowem głos Dzwonu Zygmunta, który został rozkołysany na wieść o śmierci papieża. Wieczorem w Katedrze na Wawelu odprawiono mszę świętą.

 Prezydent wraz z rządem zarządził żałobę i opuszczenie flag państwowych do połowy masztu od soboty do dnia pogrzebu papieża.

 W brzeskich kościołach trwały czuwania, rozległy się dźwięki dzwonów, a o godz. 23 w Kościele Św. Mikołaja odprawiono mszę za Ojca Świętego.

{jgquote}
Zobacz Galerię zdjęć z tamtych dni : ul. J.Pawła II wieczorem i miasto w żałobie{/jgquote}

 

Nie masz uprawnień do komentowania