sobota, 24 sierpnia 2019

screenshooter imageconverter5ccc80591f3ef1Młodzi piłkarze i piłkarki z województwa opolskiego wśród najlepszych w Polsce. Znamy zwycięzców XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”!

Rozgrywany 2 maja na PGE Narodowym Wielki Finał XIX edycji największego w Europie Turnieju piłki nożnej dziecięcej wyłonił najlepsze polskie drużyny chłopców i dziewczynek do lat 10 i 12. Tytuł mistrzów zgarnęli chłopcy z SP 78 Poznań (kategoria U-10) i SP 4 Kostrzyn nad Odrą (U-12), a także dziewczynki z KKS-u Katowice (U-10) oraz UKS-u SMS Łódź (U-12). W Finale Ogólnopolskim dzielnie walczyli reprezentanci województwa opolskiego, spośród których najlepiej zaprezentowały się zawodniczki UKS-u Unia Opole, zajmując 7. miejsce w kategorii do lat 10.

Piłkarze z regionu wśród najlepszych

Województwo opolskie na Finale Ogólnopolskim reprezentowali chłopcy z UKS-u Spiders Krapkowice (U-10) i PSP 5 Opole (U-12), a także dziewczynki z UKS-u Unia Opole (U-10 i U-12). W Warszawie najlepiej zaprezentowały się najmłodsze zawodniczki, które z grupy wyszły na 2. miejscu i dzielnie walczyły w ćwierćfinale. Ostatecznie Turniej zakończyły na miejscu 7., zdobywając cenne doświadczenie na kolejne lata.