sobota, 24 października 2020

Wariacje na każdy temat

wariacjeRzeczywistość nie tylko wykoślawiona. Satyra, śmiesznoty, memy czyli krzywe zwierciadło. Co jeszcze tutaj znajdziemy? Wszystko, co warto rozsławiać: teksty autorów z innych witryn mających coś mądrego do powiedzenia. Ty też możesz znaleźć u nas swoje miejsce. Zapraszamy.

 

konsultacje z lobbystamiZapewne za kilka dni wszystkie media, bezrefleksyjnie skopiują kolejny entuzjastyczny komunikat burmistrza, jak to on przeprowadza konsultacje społeczne. Mieliśmy okazję być zaproszeni i widzieć rzekome społeczne konsultacje.

Czytaj więcej...

7 masa krytycznaW kilku miastach Polski doszło do precedensów – masa zawiesiła jeżdżenie. I to nie z powodu zimy, ale z powodu realnych działań prorowerowych ze strony urzędów. A w Brzegu? W Brzegu jest nieco odwrotnie.

Czytaj więcej...

BCM BrzegNiezależny Portal Miejski BRZEG.COM.PL niepostrzeżenie stał się liderem w zakresie aktywności użytkowników. Na żadnej brzeskiej witrynie nie obserwujemy takiej dyskusji, jaka toczy się u nas. Chodzi o tekst: Stanowisko OOW NFZ w sprawie BCM.

Czytaj więcej...

stary zgred1W śmietnisku Marka Zuckerberga niekiedy można wyszukać coś pożytecznego. W naszej ocenie na szacun zasługuje (przezornie zdejmujemy przed Nim czapkę z głowy) Stary Zgred, który nie daje zamieść pod dywan tzw. "afery czapkowej" z udziałem brzeskich notabli. Prezentujemy najnowszy wpis z Facebooka.

Czytaj więcej...

artur nowaczewskiIść, żeby iść, zobaczyć z bliska, przeżyć, przemierzyć. W swoim tempie. Żadnych innych założeń nie miałem wyruszając do Bośni i Hercegowiny. Przyznaję, wybierałem miasta, które obiły mi się o uszy w liceum.

Czytaj więcej...